grub-2.06-pre2 - en to hr translation catalogue (1337 entries)

en:               total memory: %d KiB
hr:               ukupno memorije: %d KiB

en:     No preferred mode available
hr:     Poželjan način nije dostupan

en:     Preferred mode: %ux%u
hr:     Poželjan način: %ux%u

en:   EDID checksum invalid
hr:   neispravan EDID zbroj jedinstvene vrijednosti

en:   EDID version: %u.%u
hr:   EDID inačica: %u.%u

en:   Failed to initialize video adapter
hr:   Neuspjelo pokretanje video uređaja

en:   No info available
hr:   Nema dostupnih informacija

en:   VBE info:   version: %d.%d  OEM software rev: %d.%d
hr:   VBE info:   inačica: %d.%d  OEM softver rev: %d.%d

en:  (leftmost)
hr:  (najljeviji)

en:  (medial)
hr:  (srednji)

en:  (rightmost)
hr:  (najdesniji)

en:  - Partition start at %llu%sKiB
hr:  - Particija počinje na %llu%sKiB

en:  - Sector size %uB
hr:  - Veličina sektora %uB

en:  - Total size %llu%sKiB
hr:  - Ukupna veličina %llu%sKiB

en:  - Total size unknown
hr:  - Ukupna veličina nepoznata

en: %ds remaining.
hr: %ds preostalo.

en: %s (XSM enabled)
hr: %s (XSM omogućen)

en: %s appears to contain a %s filesystem which isn't known to reserve space for DOS-style boot.  Installing GRUB there could result in FILESYSTEM DESTRUCTION if valuable data is overwritten by grub-setup (--skip-fs-probe disables this check, use at your own risk)
hr: Čini se kako %s sadrži %s datotečni sustav koji nije poznat da rezervira prostor za DOS izgled pokretanja sustava.  Instalacija GRUBA tamo može rezultirati UNIŠTENJEM DATOTEČNOG SUSTAVA ako su vrijedni podaci prebrisani s grub-setup (--skip-fs-probe onemogućuje ovu provjeru, koristite ju na vlastitu odgovornost)

en: %s appears to contain a %s partition map and LDM which isn't known to be a safe combination.  Installing GRUB there could result in FILESYSTEM DESTRUCTION if valuable data is overwritten by grub-setup (--skip-fs-probe disables this check, use at your own risk)
hr: Čini se kako %s sadrži %s mapu particije i LDM koji nije poznat da je sigurna kombinacija.  Instalacija GRUBA tamo može rezultirati UNIŠTENJEM DATOTEČNOG SUSTAVA ako su vrijedni podaci prebrisani s grub-setup (--skip-fs-probe onemogućuje ovu provjeru, koristite ju na vlastitu odgovornost)

en: %s appears to contain a %s partition map which isn't known to reserve space for DOS-style boot.  Installing GRUB there could result in FILESYSTEM DESTRUCTION if valuable data is overwritten by grub-setup (--skip-fs-probe disables this check, use at your own risk)
hr: Čini se kako %s sadrži %s mapu particije koja nije poznata da rezervira prostor za DOS izgled pokretanja sustava.  Instalacija GRUBA tamo može rezultirati UNIŠTENJEM DATOTEČNOG SUSTAVA ako su vrijedni podaci prebrisani s grub-setup (--skip-fs-probe onemogućuje ovu provjeru, koristite ju na vlastitu odgovornost)

en: %s does not support UUIDs
hr: %s ne podržava UUID

en: %s doesn't exist. Please specify --target or --directory
hr: %s ne postoji. Odredite --target ili --directory

en: %s doesn't look like an EFI partition
hr: %s ne izgleda poput EFI particije

en: %s generates a keyboard layout for GRUB using ckbcomp\n
hr: %s stvara raspored tipkovnice za GRUB pomoću ckbcomp\n

en: %s is deprecated. Use set gfxpayload=%s before linux command instead.
hr: %s je zastarjelo. Umjesto koristite gfxpayload=%s prije linux naredbe.

en: %s is deprecated. VGA mode %d isn't recognized. Use set gfxpayload=WIDTHxHEIGHT[xDEPTH] before linux command instead.
hr: %s je zastarjelo. VGA način rada %d nije prepoznat. Umjesto koristite gfxpayload=ŠIRINAxVISINA[xDUBINA] prije linux naredbe.

en: %s is not yet supported by grub-mkconfig.\n
hr: %s još nije podržan u grub-mkconfig.\n

en: %s will remain the default boot entry until manually cleared with:\n
hr: %s će ostati zadana stavka pokretanja sve dok se ručno ne ukloni sa:\n

en: %s, with Hurd %s
hr: %s, s Hurdom %s

en: %s, with Hurd %s (recovery mode)
hr: %s, s Hurdom %s (oporavak sustava)

en: %s, with Linux %s
hr: %s, s Linuxom %s

en: %s, with Linux %s (recovery mode)
hr: %s, s Linuxom %s (oporavak sustava)

en: %s, with Xen %s and Linux %s
hr: %s, s Xenom %s i Linuxom %s

en: %s, with Xen %s and Linux %s (recovery mode)
hr: %s, s Xenom %s i Linuxom %s (oporavak sustava)

en: %s, with Xen hypervisor
hr: %s, s Xen hipervizor

en: %s, with kFreeBSD %s
hr: %s, s kFreeBSD %s

en: %s, with kFreeBSD %s (recovery mode)
hr: %s, s kFreeBSD %s (oporavak sustava)

en: %s, with kernel %s (via %s)
hr: %s, s kernelom %s (pomoću %s)

en: %s, with kernel %s (via %s, recovery mode)
hr: %s, s kernelom %s (pomoću %s, oporavak sustava)

en: %s: HASH MISMATCH
hr: %s: NEPODUDARAJUĆA JEDINSTVENA VRIJEDNOST

en: %s: Not found.\n
hr: %s: Nije pronađeno.\n

en: %s: OK
hr: %s: U REDU

en: %s: READ ERROR
hr: %s: GREŠKA ČITANJA

en: %s: You must run this as root\n
hr: %s: Morate biti pokrenuti kao korijenski korisnik\n

en: %s: error:
hr: %s: greška:

en: %s: info:
hr: %s: informacije:

en: %s: not found
hr: %s: nije pronađen

en: %s: option requires an argument -- `%s'\n
hr: %s: mogućnost zahtijeva argument -- `%s'\n

en: %s: the command is not allowed when lockdown is enforced
hr: %s: naredba nije dopuštena tijekom zaključavanja

en: %s: warning:
hr: %s: upozorenje:

en: (32-bit)
hr: (32-bitni)

en: (64-bit)
hr: (64-bitni)

en: (on %s)
hr: (na %s)

en: - Label `%s'
hr: - Oznaka `%s'

en: - Last modification time %d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d %s
hr: - Vrijeme zadnje promjene %d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d %s

en: --MORE--
hr: --VIŠE--

en: --ppc PATH|--x86 FILE
hr: --ppc PUTANJA|--x86 DATOTEKA

en: -h HASH [-c FILE [-p PREFIX]] [FILE1 [FILE2 ...]]
hr: -h JEDINSTVENA VRIJEDNOST [-c DATOTEKA [-p PREFIKS]] [DATOTEKA1 [DATOTEKA2 ...]]

en: .sbat section can be embedded into EFI images only
hr: .sbat odjeljak se može ugraditi samo u EFI slike

en: 16-bit protected interface supported
hr: 16-bitno zaštićeno sučelje podržano

en: 16-bit protected interface unsupported
hr: 16-bitno zaštićeno sučelje nepodržano

en: 32-bit protected interface supported
hr: 32-bitno zaštićeno sučelje podržano

en: 32-bit protected interface unsupported
hr: 32-bitno zaštićeno sučelje nepodržano

en: ACPI non-volatile storage RAM
hr: ACPI nenasilna pohrana RAM-a

en: ACPI reclaimable RAM
hr: ACPI pokretajući RAM

en: ACPI shutdown failed
hr: ACPI isključivanje neuspjelo

en: ADDR
hr: ADRESA

en: ADDR VALUE
hr: VRIJEDNOST ADRESE

en: ADDR VALUE [MASK]
hr: VRIJEDNOST ADRESE [MASKA]

en: ADDR [SIZE]
hr: ADDR [VELIČINA]

en: ADDR1,MASK1[,ADDR2,MASK2[,...]]
hr: ADRESA1,MASKA1[,ADRESA2,MASKA2[,...]]

en: ADDRESS DNSSERVER
hr: ADRESA DNS-POSLUŽITELJA

en: APM disabled
hr: APM onemogućen

en: APM disengaged
hr: APM odkopčan

en: APM enabled
hr: APM omogućen

en: APM engaged
hr: APM prikopčan

en: Accept DOS-style CR/NL line endings.
hr: Prihvati DOS-stil CR/NL retke završetka.

en: Active input terminals:
hr: Aktivni ulazni terminali:

en: Active output terminals:
hr: Aktivni izlazni terminali:

en: Adapter `%s':
hr: Uređaj `%s':

en: Add PUBKEY_FILE to trusted keys.
hr: Dodaj PUBKEY_DATOTEKU u pouzdane ključeve.

en: Add a DNS server
hr: Dodaj DNS poslužitelja

en: Add a network address.
hr: Dodaj adresu mreže.

en: Add a network route.
hr: Dodaj rutu mreže.

en: Adding boot menu entry for UEFI Firmware Settings ...\n
hr: Dodavanje stavke pokretanja za UEFI firmver postavke ...\n

en: Advanced options for %s
hr: Napredne mogućnosti za %s

en: Advanced options for %s (with Xen hypervisor)
hr: Napredne mogućnosti za %s (s Xen hipervizorom)

en: Allow to interrupt with ESC.
hr: Dopusti prekid s ESC.

en: Ask for file name to reboot from.
hr: Pitaj za naziv datoteke ponovnog pokretanja.

en: Assume input is hex.
hr: Pretpostavi da je ulaz heksadecimalan.

en: Assume input is passphrase.
hr: Pretpostavi da je ulaz lozinka.

en: Assume input is raw.
hr: Pretpostavi da je ulaz osnovan.

en: Attempting to decrypt master key...
hr: Pokušaj dešifriranja glavnog ključa...

en: Attempting to install GRUB to a disk with multiple partition labels or both partition label and filesystem.  This is not supported yet.
hr: Pokušaj instalacije GRUBA na disk s višestrukim nazivom particija ili oboje naziva particija i datotečnih sustava. To još nije podržano.

en: Attempting to install GRUB to a disk with multiple partition labels.  This is not supported yet.
hr: Pokušaj instalacije GRUBA na disk s više particijskih naziva. To još nije podržano.

en: Attempting to install GRUB to a partitionless disk or to a partition.  This is a BAD idea.
hr: Pokušaj instalacije GRUBA na particijski disk ili particiju. To nije dobra ideja.

en: Available input terminals:
hr: Dostupni ulazni terminali:

en: Available output terminals:
hr: Dostupni izlazni terminali:

en: BIOS_DUMP [INT10_DUMP]
hr: BIOS_ISPIS [INT10_ISPIS]

en: BLOCK
hr: BLOK

en: BYTE:BIT
hr: BAJT:BIT

en: Background image mode.
hr: Način prikaza pozadinske slike.

en: Base directory for hash list.
hr: Temeljni direktorij za popis jedinstvene vrijednosti.

en: Bless DIR of HFS or HFS+ partition for PPC macs.
hr: Dopusti DIR od HFS-a ili HFS+ particija PPC macove.

en: Bless FILE of HFS or HFS+ partition for intel macs.
hr: Dopusti DATOTEKU od HFS-a ili HFS+ particija za intel macove.

en: Boot BIOS-based system.
hr: Pokreni BIOS temeljeni sustav.

en: Boot an operating system.
hr: Pokreni operativni sustav.

en: Boot into single mode.
hr: Pokretanje u jednostrukom načinu.

en: Boot with debug messages.
hr: Pokreni s porukama otklanjanja grešaka.

en: Boot with verbose messages.
hr: Pokreni s opširnijim porukama.

en: Booting `%s'
hr: Pokretanje `%s'

en: Booting a command list
hr: Popis naredbi pokretanja

en: Booting in blind mode
hr: Pokretanje u slijepom načinu

en: Bootpath: %s
hr: Putanja pokretanja: %s

en: Bootpath: unavailable
hr: Putanja pokretanja: nedostupna

en: Break into GDB
hr: Uđi u GDB

en: COLOR
hr: BOJA

en: COMMAND [ARGS]
hr: NAREDBA [ARGUMENTI]

en: CPU Idle doesn't slow down processor
hr: CPU mirovanje neusporava procesor

en: CPU Idle slows down processor
hr: CPU mirovanje usporava procesor

en: CS5536 at %d:%d.%d
hr: CS5536 na %d:%d.%d

en: Can't create file: %s
hr: Nemoguće stvaranje datoteke: %s

en: Can't enable ROM area.
hr: Nemoguće omogućavanje ROM područja.

en: Change configured devices.
hr: Promijeni podešene uređaje.

en: Change partition type
hr: Promijeni vrstu particije

en: Check Alt key.
hr: Provjeri Alt tipku.

en: Check Control key.
hr: Provjeri Control tipku.

en: Check Shift key.
hr: Provjeri Shift tipku.

en: Check for CPU features.
hr: Provjeri CPU značajke.

en: Check hashes of files with hash list FILE.
hr: Provjeri jedinstvene vrijednosti datoteka pomoću popisa jedinstvenih vrijednosti.

en: Check if CPU supports 64-bit (long) mode (default).
hr: Provjerite podržava li CPU 64-bit (dulji) način (uobičajeno).

en: Check if CPU supports Physical Address Extension.
hr: Provjerite podržava li CPU Proširenje fizičke adrese.

en: Check if FILE can be booted as i386 PAE Xen unprivileged guest kernel
hr: Provjeri može li se DATOTEKA pokrenuti kao i386 PAE Xen neovlašteni gost kernel

en: Check if FILE can be booted as x86_64 Xen unprivileged guest kernel
hr: Provjeri može li se DATOTEKA pokrenuti kao x86_64  Xen neovlašteni gost kernel

en: Check if FILE can be used as Xen x86 privileged guest kernel
hr: Provjeri može li se DATOTEKA koristiti kao Xen x86 ovlašteni gost kernel

en: Check if FILE can be used as x86 multiboot kernel
hr: Provjeri može li se DATOTEKA koristiti kao x86 kernel višestrukog pokretanja

en: Check if FILE can be used as x86 multiboot2 kernel
hr: Provjeri može li se DATOTEKA koristiti kao x86 kernel višestrukog pokretanja 2

en: Check if FILE is ARM EFI file
hr: Provjeri je li DATOTEKA ARM EFI datoteka

en: Check if FILE is ARM Linux
hr: Provjeri je li DATOTEKA ARM Linux

en: Check if FILE is ARM64 EFI file
hr: Provjeri je li DATOTEKA ARM64 EFI datoteka

en: Check if FILE is ARM64 Linux
hr: Provjeri je li DATOTEKA ARM64 Linux

en: Check if FILE is BIOS bootsector
hr: Provjeri je li DATOTEKA BIOS sektor pokretanja

en: Check if FILE is IA64 EFI file
hr: Provjeri je li DATOTEKA  IA64 EFI datoteka

en: Check if FILE is IA64 Linux
hr: Provjeri je li DATOTEKA IA64 Linux

en: Check if FILE is MIPS Linux
hr: Provjeri je li DATOTEKA MIPS Linux

en: Check if FILE is MIPSEL Linux
hr: Provjeri je li DATOTEKA MIPSEL Linux

en: Check if FILE is POWERPC Linux
hr: Provjeri je li DATOTEKA POWERPC Linux

en: Check if FILE is RISC-V 32bit EFI file
hr: Provjeri je li DATOTEKA RISC-V 32bitna EFI datoteka

en: Check if FILE is RISC-V 64bit EFI file
hr: Provjeri je li DATOTEKA RISC-V 64bitna EFI datoteka

en: Check if FILE is SPARC64 Linux
hr: Provjeri je li DATOTEKA SPARC64 Linux

en: Check if FILE is XNU (Mac OS X kernel) hibernated image
hr: Provjeri je li DATOTEKA XNU (Mac OS X kernel) hibernirana slika

en: Check if FILE is hiberfil.sys in hibernated state
hr: Provjeri je li DATOTEKA hiberfil.sys u hiberniranom stanju

en: Check if FILE is i386 EFI file
hr: Provjeri je li DATOTEKA i386 EFI datoteka

en: Check if FILE is i386 XNU (Mac OS X kernel)
hr: Provjeri je li DATOTEKA i386 XNU (Mac OS X kernel)

en: Check if FILE is i386 kFreeBSD
hr: Provjeri je li DATOTEKA i386 kFreeBSD

en: Check if FILE is i386 kNetBSD
hr: Provjeri je li DATOTEKA i386 kNetBSD

en: Check if FILE is of specified type.
hr: Provjeri je li DATOTEKA određene vrste.

en: Check if FILE is x86 Linux
hr: Provjeri je li DATOTEKA x86 Linux

en: Check if FILE is x86 Linux supporting 32-bit protocol
hr: Provjeri je li DATOTEKA x86 Linux koji podržava 32-bitni protokol

en: Check if FILE is x86 kFreeBSD
hr: Provjeri je li DATOTEKA x86 kFreeBSD

en: Check if FILE is x86 kNetBSD
hr: Provjeri je li DATOTEKA x86 kNetBSD

en: Check if FILE is x86_64 EFI file
hr: Provjeri je li DATOTEKA x86_64 EFI datoteka

en: Check if FILE is x86_64 XNU (Mac OS X kernel)
hr: Provjeri je li DATOTEKA x86_64 XNU (Mac OS X kernel)

en: Check if FILE is x86_64 kFreeBSD
hr: Provjeri je li DATOTEKA x86_64 kFreeBSD

en: Check if FILE is x86_64 kNetBSD
hr: Provjeri je li DATOTEKA x86_64 kNetBSD

en: Check key modifier status.
hr: Provjeri tipku izmjenjivača.

en: Check whether user is in USERLIST.
hr: Provjerite je li korisnik na POPISU KORISNIKA.

en: Checks GRUB script configuration file for syntax errors.
hr: Provjerava datoteku skripta podešavanja GRUBA za greške sintaksa.

en: Clear bit at BYTE:BIT in CMOS.
hr: Obriši bit na BYTE:BIT u CMOS.

en: Clear the screen.
hr: Očisti zaslon.

en: Cleared active flag on %d.
hr: Uklonjena aktivna oznaka na %d.

en: Command failed
hr: Neuspjela naredba

en: Commands:
hr: Naredbe:

en: Compare FILE with local file LOCAL.
hr: Usporedi DATOTEKU s lokalnom datotekom LOKALNO.

en: Compare file `%s' with `%s':
hr: Usporedi datoteku `%s' s `%s':

en: Compare two files.
hr: Usporedi dvije datoteke.

en: Compute XNU UUID of the device.
hr: Izračunaj XNU UUID uređaja.

en: Compute or check hash checksum.
hr: Proračunaj ili provjeri zbroj jedinstvene vrijednosti.

en: Configure serial port.
hr: Podesi serijski priključak.

en: Continue loops
hr: Nastavi ponavljanja

en: Convert common font file formats into PF2
hr: Pretvori uobičajen format datoteke slova u PF2

en: Copy FILE to local file LOCAL.
hr: Kopiraj DATOTEKU u lokalnu datoteku LOKALNO.

en: Copy FILE to standard output.
hr: Kopiraj DATOTEKU u standardni izlaz.

en: Could not locate FPSWA driver
hr: Nemoguće lociranje FPSWA upravljačkog programa

en: Couldn't find a free BootNNNN slot
hr: Nemoguć pronalazak slobodnog BootNNNN utora

en: Couldn't find physical volume `%s'. Some modules may be missing from core image.
hr: Nemoguć pronalazak fizičkog uređaja `%s'. Neki moduli možda nedostaju u slici jezgre.

en: Couldn't load sha256
hr: Nemoguće učitavanje sha256

en: Couldn't load sha512
hr: Nemoguće učitavanje sha512

en: Create BIOS-like structures for backward compatibility with existing OS.
hr: Stvori strukturu sličnu BIOS-u za zastarjelu kompatibilnost s postojećim OS-om.

en: Create a blank environment block file.
hr: Stvori praznu datoteku bloka okruženja.

en: Current terminfo types:
hr: Trenutna vrsta izraza informacija:

en: DEVICE
hr: UREĐAJ

en: DEVICE [PARTITION[+/-[TYPE]]] ...
hr: UREĐAJ [PARTICIJA[+/-[VRSTA]]] ...

en: DEVICE must be an OS device (e.g. /dev/sda).
hr: UREĐAJ mora biti OS uređaj (npr. /dev/sda).

en: DEVICE_NAME
hr: NAZIV_UREĐAJA

en: DIRECTORY [OSBundleRequired]
hr: DIREKTORIJ [OSBundleRequired]

en: DNSSERVER
hr: DNS POSLUŽITELJ

en: Debug tool for filesystem driver.
hr: Alat otklanjanja grešaka za upravljački program datotečnog sustava.

en: Declare memory regions as faulty (badram).
hr: Proglasi područja memorije neispravnim (pokvareni ram).

en: Decompressor is too big
hr: Raspakiravanje je preveliko

en: Default server is ${net_default_server}
hr: Zadani poslužitelj ${net_default_server}

en: Define a menu entry.
hr: Odredi stavku izbornika.

en: Define a submenu.
hr: Odredi podizbornik.

en: Delete a network address.
hr: Obriši adresu mreže.

en: Delete a network route.
hr: Obriši rutu mreže.

en: Delete the specified loopback drive.
hr: Obriši određeni virtualni disk.

en: Delete variables.
hr: Obriši varijable.

en: Determine driver.
hr: Odredi upravljački program.

en: Determine filesystem UUID.
hr: Odredi datotečni sustav UUID-a.

en: Determine filesystem label.
hr: Odredi naziv datotečni sustava.

en: Determine filesystem type.
hr: Odredi vrstu datotečnog sustava.

en: Determine partition UUID.
hr: Odredi UUID particije.

en: Determine partition map type.
hr: Odredi vrstu particijske mape.

en: Device %s:
hr: Uređaj %s:

en: Devid: %s
hr: ID uređaja: %s

en: Devid: unavailable
hr: ID uređaja: nedostupan

en: Direct color, mask: %d/%d/%d/%d  pos: %d/%d/%d/%d
hr: Izravna boja, maska: %d/%d/%d/%d  položaj: %d/%d/%d/%d

en: Disable ACPI.
hr: Onemogući ACPI.

en: Disable SMP.
hr: Onemogući SMP.

en: Disable all boot output.
hr: Onemogući sve izlaze pokretanja.

en: Disable/enable SMART (0/1).
hr: Onemogući/Omogući SMART (0/1).

en: Discarding improperly nested partition (%s,%s,%s%d)
hr: Odbacivanje nepravilno smještene particije (%s,%s,%s%d)

en: Disk cache statistics: hits = %lu (%lu.%02lu%%), misses = %lu
hr: Statistika predmemorije diska: pogodaka = %lu (%lu.%02lu%%), promašaja = %lu

en: Disk count must precede disks list.
hr: Broj diska mora prednjačiti popisu diskova.

en: Display FPSWA version.
hr: Prikaži FPSWA inačicu.

en: Display SMART health status.
hr: Prikaži SMART stanje zdravlja.

en: Display a line of text.
hr: Prikaži redak teksta.

en: Display blocklist of FILE.
hr: Prikaži popis blokiranih DATOTEKE.

en: Display output on all consoles.
hr: Prikaži izlaz na svom konzolama.

en: Display power mode.
hr: Prikaži način rada energije.

en: Display the usage of this command and exit.
hr: Prikaži upotrebu ove naredbe i izađi.

en: Display this help and exit.
hr: Prikaži ovu pomoć i izađi.

en: Display/set current datetime.
hr: Prikaži/Postavi trenutni datum i vrijeme.

en: Do not apply any reed-solomon codes when embedding core.img. This option is only available on x86 BIOS targets.
hr: Ne primjenjuj nikakve reed-solomon kôdove pri ugrađivanju core.img. Ta mogućnost je samo moguća na x86 BIOS sustavima.

en: Do not output the trailing newline.
hr: Ne izlazi prateći novi redak.

en: Do not print messages.
hr: Ne ispisuj poruke.

en: Do not probe any floppy drive.
hr: Ne sondiraj disketne uređaje.

en: Do not use APM to halt the computer.
hr: Ne koristi APM za zaustavljanje računala.

en: Do nothing, successfully.
hr: Ne čini ništa, uspješno.

en: Do nothing, unsuccessfully.
hr: Ne čini ništa, neuspješno.

en: Don't display boot diagnostic messages.
hr: Ne prikazuj poruku dijagnostike pokretanja.

en: Don't load host tables specified by comma-separated list.
hr: Ne učitavaj tablice računala određene u zarezom odvojenom popisu.

en: Don't reboot, just halt.
hr: Nemoj ponovno pokrenuti , samo zaustavi.

en: Don't stop after first error.
hr: Ne zaustavljaj se nakon prve greške.

en: Don't update EBDA. May fix failures or hangs on some BIOSes but makes it ineffective with OS not receiving RSDP from GRUB.
hr: Ne nadopunjuj EBDA. Može popraviti kvarove ili prestati raditi na nekim BIOS-ima ali čini ih neuspješnima kada OS ne prima RSDP GRUB-a.

en: EFI bootloader id isn't specified.
hr: ID EFI učitač pokretanja nije određen.

en: ERROR: no valid keyboard layout found. Check the input.
hr: Greška: nije pronađen valjani raspored tipkovnice. Provjerite raspored.

en: ESC at any time exits.
hr: Pritisnite ESC za izlazak u bilo koje vrijeme.

en: EXPRESSION
hr: IZRAZ

en: EXPRESSION ]
hr: IZRAZ ]

en: Elapsed time: %d.%03d s
hr: Preostalo vrijeme: %d.%03d s

en: Elapsed time: %d.%03d seconds
hr: Preostalo vrijeme: %d.%03d sekunda

en: Embedding is not possible.  GRUB can only be installed in this setup by using blocklists.  However, blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged.
hr: Ugradnja nije moguća,  GRUB može jedino biti instaliran u ove postavke koristeći popise blokiranih. Ipak, popisi blokiranih su NEPOUZDANI i njihovo korištenje je obeshrabrujuće.

en: Emulate a keystroke sequence
hr: Emuliraj slijed pritiska tipke

en: Enable interpretation of backslash escapes.
hr: Omogući tumačenje obrnute kose crte.

en: Enable/disable RTS/CTS.
hr: Omogući/Onemogući RTS/CTS.

en: Enter ZFS password:
hr: Upiši ZFS lozinku:

en: Enter in KDB on boot.
hr: Uđi u KDB pri pokretanju.

en: Enter normal mode.
hr: Uđi u uobičajen način rada.

en: Enter passphrase for %s%s%s (%s):
hr: Upišite lozinku za %s%s%s (%s):

en: Enter password:
hr: Upišite lozinku:

en: Enter username:
hr: Upišite korisničko ime:

en: Error in parsing command line arguments
hr: Greška obrade argumenta naredbenog redka

en: Evaluate an expression.
hr: Procjeni izraz.

en: Evaluate arguments as GRUB commands
hr: Vrednuj argumente kao GRUB naredbe

en: Execute syslinux config in new context
hr: Pokreni syslinux podešavanje u novom sadržaju

en: Execute syslinux config in new context taking only menu entries
hr: Pokreni syslinux podešavanje u novom sadržaju uzimajući samo stavke izbornika

en: Execute syslinux config in same context
hr: Pokreni syslinux podešavanje u istom sadržaju

en: Execute syslinux config in same context taking only menu entries
hr: Pokreni syslinux podešavanje u istom sadržaju uzimajući samo stavke izbornika

en: Exit failed
hr: Neuspjeli izlaz

en: Exit from GRUB.
hr: Izađi iz GRUB-a.

en: Exit from loops
hr: Izađi iz ponavljanja

en: Exit from normal mode.
hr: Izađi iz uobičajeog načina rada.

en: Export variables.
hr: Izvezi vrijable.

en: Export version 1 tables to the OS.
hr: Izvezi inačicu 1 tablica u OS.

en: Export version 2 and version 3 tables to the OS.
hr: Izvezi inačicu 2 i inačicu 3 tablica u OS.

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: FILE [ARG ...]
hr: DATOTEKA [ARG ...]

en: FILE [ARGS...]
hr: DATOTEKA [ARGUMENTI...]

en: FILE | TEMPO [PITCH1 DURATION1] [PITCH2 DURATION2] ...
hr: DATOTEKA | TEMPO [VISINA TRAJANJE] [VISINA TRAJANJE] ...

en: FILE...
hr: DATOTEKA...

en: FILE1 FILE2
hr: DATOTEKA1 DATOTEKA2

en: FILENAME COMMAND
hr: NAREDBA NAZIVA DATOTEKE

en: FILESYSTEM [VARIABLE]
hr: DATOTEČNI UREĐAJ [VARIJABLA]

en: FILE|prompt
hr: DATOTEKA|upit

en: FONTS
hr: SLOVA

en: FPSWA protocol wasn't able to find the interface
hr: FPSWA protokol nije mogao pronaći sučelje

en: FPSWA revision: %x
hr: FPSWA inačica: %x

en: FROM-TO[,FROM-TO]
hr: OD-DO[,OD-DO]

en: FROM[K|M|G] TO[K|M|G]
hr: OD[K|M|G] DO[K|M|G]

en: FT_Init_FreeType fails
hr: FT_Init_FreeType neuspjelo

en: Failed to boot both default and fallback entries.
hr: Neuspjelo pokretanje obje stavke (zadane stavke i stavke oporavka).

en: Failed to create `device-mapper' tree
hr: Neuspjelo stvaranje `device-mapper' stabla

en: Falling back to `%s'
hr: Vraćanje natrag na `%s'

en: File size: %s
hr: Veličina datoteke: %s

en: File system `%s' doesn't support embedding
hr: Datotečni sustav `%s' ne podržava ugradnju

en: Files differ at the offset %llu: 0x%x [%s], 0x%x [%s]
hr: Datoteke se razlikuju u pomaku %llu: 0x%x [%s], 0x%x [%s]

en: Files differ in size: %llu [%s], %llu [%s]
hr: Datoteke se razlikuju u veličini: %llu [%s], %llu [%s]

en: Filesystem cannot be accessed
hr: Nemoguć pristup datotečnom sustavu

en: Filesystem type %s
hr: Vrsta datotečnog sustava %s

en: Fill hybrid MBR of GPT drive DEVICE. Specified partitions will be a part of hybrid MBR. Up to 3 partitions are allowed. TYPE is an MBR type. + means that partition is active. Only one partition can be active.
hr: Popunjuje hibridni MBR od GPT pogona UREĐAJA. Određena particija biti će dio hibridne MBR.  Do 3 particije su dopuštene. VRSTA je MBR vrsta. + znači da je particija aktivna. Samo jedna particija može biti aktivna.

en: Filter the result like linux does.
hr: Filtriraj rezultat kao što to Linux čini.

en: Finalize loading of EFI emulator.
hr: Završi učitavanje EFI emulatora.

en: First try the device HINT if currently running on ARC. If HINT ends in comma, also try subpartitions
hr: Prvo pokušaj OPIS uređaja ako je trenutno pokrenut na ARC. Ako OPIS završava sa zarezom, pokušajte s podparticijama

en: First try the device HINT if currently running on BIOS. If HINT ends in comma, also try subpartitions
hr: Prvo pokušaj OPIS uređaja ako je trenutno pokrenut na BIOSU. Ako OPIS završava sa zarezom, pokušajte s podparticijama

en: First try the device HINT if currently running on EFI. If HINT ends in comma, also try subpartitions
hr: Prvo pokušaj OPIS uređaja ako je trenutno pokrenut na EFIU. Ako OPIS završava sa zarezom, pokušajte s podparticijama

en: First try the device HINT if currently running on IEEE1275. If HINT ends in comma, also try subpartitions
hr: Prvo pokušaj OPIS uređaja ako je trenutno pokrenut na IEEE1275. Ako OPIS završava sa zarezom, pokušajte s podparticijama

en: First try the device HINT if direct hardware access is supported. If HINT ends in comma, also try subpartitions
hr: Prvo pokušaj OPIS uređaja ako je podržan izravan pristup hardveru. Ako OPIS završava sa zarezom, pokušajte s podparticijama

en: First try the device HINT. If HINT ends in comma, also try subpartitions
hr: Prvo pokušajte OPIS uređaja. Ako OPIS završi sa zarezom, pokušajte s podparticijama

en: Fix video problem.
hr: Popravi video problem.

en: Found %s on %s (%s)\n
hr: Pronađen %s na %s (%s)\n

en: Found %s on %s\n
hr: Pronađen %s na %s\n

en: Found GNU Mach: %s
hr: Pronađen GNU Mach: %s

en: Found Hurd module: %s
hr: Pronađen Hurd modul: %s

en: Found NetBSD kernel: %s\n
hr: Pronađen NetBSD kernel: %s\n

en: Found background: %s\n
hr: Pronađena pozadina: %s\n

en: Found initrd image: %s\n
hr: Pronađena initrd slika: %s\n

en: Found kernel module directory: %s\n
hr: Pronađen direktorij kernel modula: %s\n

en: Found kernel of FreeBSD: %s\n
hr: Pronađen kernel FreeBSD: %s\n

en: Found linux image: %s\n
hr: Pronađena linux slika: %s\n

en: Found theme: %s\n
hr: Pronađena tema: %s\n

en: Freetype Error %d loading glyph 0x%x for U+0x%x%s
hr: Freetype greška %d učitava slikovni znak 0x%x za U+0x%x%s

en: Freeze ATA security settings until reset.
hr: Zaustavlja ATA sigurnosne postavke do ponovno pokretanja.

en: Friday
hr: Petak

en: GNU GRUB  version %s
hr: GNU GRUB  inačica %s

en: GRUB Boot Menu
hr: GRUB izbornik pokretanja sustava

en: GRUB doesn't know how to halt this machine yet!
hr: GRUB ne zna kako zaustaviti ovaj sustav još!

en: GRUBDEVICE=PLAN9DEVICE
hr: GRUBUREĐAJ=PLAN9UREĐAJ

en: Generate GRUB keyboard layout from Linux console one.
hr: Generiraj GRUB raspored tipkovnice s prve Linux konzole.

en: Generate PBKDF2 password hash.
hr: Stvori PBKDF2 jedinstvenu vrijednost lozinke.

en: Generate a grub config file
hr: Stvori grub datoteku podešavanja

en: Generate a standalone image (containing all modules) in the selected format
hr: Stvara samostojeću  sliku (sadrži sve module) u odabranom formatu

en: Generates a bootable CD/USB/floppy image.  Arguments other than options to this program are passed to xorriso, and indicate source files, source directories, or any of the mkisofs options listed by the output of `%s'.
hr: Stvara CD/USB/disketnu sliku.  Argumenti drugačiji od mogućnosti ovog programa su proslijeđeni u xorriso, i označuju izvorišne datoteke, izvorišne direktorije, ili bilo koju od mkisofs mogućnosti prikazanu u `%s' izlazu.

en: Generating grub configuration file ...
hr: Stvaranje grub datoteke podešavanja ...

en: Get crc32 checksum of FILE.
hr: Provjera crc32 jedinstvene vrijednosti DATOTEKE.

en: Get disk cache info.
hr: Dobij statistiku predmemorije diska.

en: Get eight bytes' value at the given offset.
hr: Dobij vrijednost osam bajtova pri zadanom pomaku.

en: Get four bytes' value at the given offset.
hr: Dobij vrijednost četiri bajta pri zadanom pomaku.

en: Get the UUID's value at the given offset.
hr: Dobij UUID vrijednost pri zadanom pomaku.

en: Get the byte's value at the given offset.
hr: Dobij vrijednost bajta pri zadanom pomaku.

en: Get the string specified at the given offset.
hr: Dobij niz određen pri zadanom pomaku.

en: Get two bytes' value at the given offset.
hr: Dobij vrijednost dva bajta pri zadanom pomaku.

en: Get/set ATA disk parameters.
hr: Nabavi/Postavi parametre ATA diska.

en: Glue 32-bit and 64-bit binary into Apple universal one.
hr: Spoji 32-bitnu i 64-bitnu binarnu datoteku u jednu Apple univerzalnu.

en: Graft point syntax (E.g. /boot/grub/grub.cfg=./grub.cfg) is accepted
hr: Sintaksa točke grafa (npr. /boot/grub/grub.cfg=./grub.cfg) je prihvaćena

en: HASH
hr: JEDINSTVENA-VRIJEDNOST

en: HINT
hr: OPIS

en: Halt the system, if possible using APM.
hr: Zaustavi sustav, po mogućnosti koristeći APM.

en: Halts the computer.  This command does not work on all firmware implementations.
hr: Zaustavlja računalo. Ova naredba ne radi na svim implementacijama firmvera.

en: Handle N bytes in output file.
hr: Rukovanje N bitovima u izlaznoj datoteci.

en: Hello World
hr: Pozdrav svijete

en: Hercules
hr: Herkul

en: Hexdump random data.
hr: Naizmjenični podaci heksadecimalnog ispisa.

en: IMAGE1 [IMAGE2 ...] MOUNTPOINT
hr: SLIKA1 [SLIKA2 ...] TOČKA MONTIRANJA

en: IMAGE_PATH COMMANDS
hr: NAREDBE PUTANJE_SLIKE

en: INSTALL_DEVICE must be system device filename.
    %s copies GRUB images into %s.  On some platforms, it may also install GRUB into the boot sector.
hr: UREĐAJ_INSTALACIJE mora biti naziv datoteke uređaja sustava.
    %s kopira GRUB slike u %s.  Na nekim platformama, može instalirati GRUB u sektor pokretanja.

en: If FILENAME is `-', the default value %s is used.
    
    There is no `delete' command; if you want to delete the whole environment
    block, use `rm %s'.
hr: Ako je NAZIV DATOTEKE `-', zadana vrijednost %s se koristi.
    
    Ne postoji `delete' naredba, ako želite obrisati cijeli blok
    okruženja, korsitite `rm %s'.

en: Import ZFS wrapping key stored in FILE.
hr: Uvezi ZFS upakirani ključ spermljen u DATOTECI.

en: Incorrect VDEV
hr: Neispravan virtualni uređaj

en: Incorrect virtual device: no type available
hr: Neispravan virtualni uređaj: vrsta nije dostupna

en: Insert a module.
hr: Umetni modul.

en: Install GRUB on your drive.
hr: Instalirajte GRUB na vaš uređaj.

en: Installation finished. No error reported.
hr: Instalacija završena. Nema prijavljenih grešaka.

en: Installing for %s platform.
hr: Instalacija za %s platforme.

en: Insufficient privileges to access firmware, assuming BIOS
hr: Nedovoljne ovlasti za pristup firmveru, pod pretpostavkom BIOS-a

en: Invalid command %s.
hr: Neispravna naredba %s.

en: Invalid device `%s'.
hr: Neispravan uređaj `%s'.

en: Invalid disk count.
hr: Neispravan broj diska.

en: Invalid parameter
hr: Neispravan parametar

en: Invalid tempo in %s
hr: Neispravan tempo u %s

en: Invoke user configuration routing.
hr: Pozovi usmjeravanje podešeno korisnikom.

en: KERNEL ARGS
hr: KERNEL ARGUMENTI

en: KEYBOARD_KEY
hr: TIPKA_TIPKOVNICE

en: Keyboard key to quickly boot this entry.
hr: Tipka tipkovnice za brzo pokretanje ovog unosa.

en: LOCALES
hr: LOKALIZACIJA

en: Leaf virtual device (file or disk)
hr: Stvarni virtualni uređaji (datoteka ili disk)

en: Legacy `ask' parameter no longer supported.
hr: Zastarjeli `ask' parametar nije više podržan.

en: Legend: mask/position=red/green/blue/reserved
hr: Legenda: maska/položaj=crvena/zelena/plava/rezervirano

en: Length of generated hash
hr: Duljina stvorene jedinstvene vrijednosti

en: Length of salt
hr: Duljina soli podataka

en: Linux not supported yet
hr: Linux još nije podržan

en: List DNS servers
hr: Prikaži DNS poslužitelje

en: List PCI devices.
hr: Popis PCI uređaja.

en: List Xen storage.
hr: Prikaži Xen pohranu.

en: List all files.
hr: Popis svih datoteka.

en: List available video modes. If resolution is given show only modes matching it.
hr: Popis dostupnih video načina rada. Ako je razlučivost zadana prikazuje se samo odgovarajući načini rada.

en: List coreboot tables.
hr: Prikaži coreboot tablice.

en: List devices and files.
hr: Popis uređaja i datoteka.

en: List devices or files.
hr: Prikaži uređaje ili datoteke.

en: List devices.
hr: Popis uređaja.

en: List files in PATH.
hr: Prikaži datoteke u PUTANJI.

en: List memory map provided by firmware.
hr: Ispiši mapu memorije osiguranu frimverom.

en: List of supported video modes:
hr: Popis podržanih video načina rada:

en: List of users allowed to boot this entry.
hr: Popis korisnika kojima je dopušteno pokretanje ovog unosa.

en: List or select an input terminal.
hr: Prikaži ili odaberi ulazni terminal.

en: List or select an output terminal.
hr: Prikaži ili odaberi izlazni terminal.

en: List the current variables.
hr: Popiši trenutne varijable.

en: List the loaded fonts.
hr: Prikaži učitana slova.

en: List variables from environment block file.
hr: Ispiši varijable iz datoteke bloka okružja.

en: Load 64-bit XNU image.
hr: Učitaj 64-bitnu XNU sliku.

en: Load BIOS dump.
hr: Učitaj BIOS sadržaj ispisivanja.

en: Load DTB file.
hr: Učitaj DTB datoteku.

en: Load FreeBSD env.
hr: Učitaj FreeBSD okružje.

en: Load FreeBSD kernel module (ELF).
hr: Učitaj FreeBSD kernel modul (ELF).

en: Load FreeBSD kernel module.
hr: Učitaj FreeBSD kernel modul.

en: Load FreeDOS kernel.sys.
hr: Učitaj FreeDOS kernel.sys.

en: Load Linux.
hr: Učitaj Linux.

en: Load NTLDR or BootMGR.
hr: Učitaj NTLDR ili BootMGR.

en: Load NetBSD kernel module (ELF).
hr: Učitaj NetBSD kernel module (ELF).

en: Load NetBSD kernel module.
hr: Učitaj NetBSD kernel module.

en: Load Plan9 kernel.
hr: Učitaj Plan9 kernel.

en: Load Truecrypt ISO.
hr: Učitaj Truecrypt ISO.

en: Load XNU extension directory.
hr: Učitaj XNU direktorij proširenja.

en: Load XNU extension package.
hr: Učitaj XNU paket proširenja.

en: Load XNU extension.
hr: Učitaj XNU proširenje.

en: Load XNU image.
hr: Učitaj XNU sliku.

en: Load XNU ramdisk. It will be available in OS as md0.
hr: Učitaj XNU ramdisk. Biti će dostupan u OS-u kao md0.

en: Load `device-properties' dump.
hr: Učitaj `device-properties' sadržaj ispisivanja.

en: Load a PXE image.
hr: Učitaj PXE sliku.

en: Load a keyboard layout.
hr: Učitaj raspored tipkovnice.

en: Load a multiboot 2 kernel.
hr: Učitaj kernel višestrukog pokretanja 2.

en: Load a multiboot 2 module.
hr: Učitaj modul višestrukog pokretanja 2.

en: Load a multiboot kernel.
hr: Učitaj kernel višestrukog pokretanja.

en: Load a multiboot module.
hr: Učitaj modul višestrukog pokretanja.

en: Load a splash image for XNU.
hr: Učitaj splash sliku za XNU.

en: Load a xen hypervisor.
hr: Učitaj xen hipervizora.

en: Load a xen module.
hr: Učitaj xen modul.

en: Load an image of hibernated XNU.
hr: Učitaj sliku hiberniranog XNU-a.

en: Load and initialize EFI emulator.
hr: Učitaj i pokreni EFI emulator.

en: Load another boot loader.
hr: Učitaj dodatni učitač pokretanja.

en: Load another config file but take only menu entries.
hr: Učitaj drugu datoteku podešavanja promijeni samo unosa izbornika.

en: Load another config file without changing context but take only menu entries.
hr: Učitaj drugu datoteku podešavanja bez promjene sadržaja osim unosa izbornika.

en: Load another config file without changing context.
hr: Učitaj drugu datoteku podešavanja bez promjene sadržaja.

en: Load another config file.
hr: Učitaj drugu datoteku podešavanja.

en: Load another coreboot payload
hr: Učitaj drugi coreboot payload

en: Load background image for active terminal.
hr: Učitaj sliku pozadine za aktivni terminal.

en: Load host ACPI tables and tables specified by arguments.
hr: Učitaj ACPI tablice računala i tablice određene argumentima.

en: Load initrd.
hr: Učitaj initrd.

en: Load kOpenBSD ramdisk.
hr: Učitaj kOpenBSD ramdisk.

en: Load kernel of FreeBSD.
hr: Učitaj FreeBSD kernel.

en: Load kernel of NetBSD.
hr: Učitaj NetBSD kernel.

en: Load kernel of OpenBSD.
hr: Učitaj OpenBSD kernel.

en: Load module.
hr: Učitaj modul.

en: Load only tables specified by comma-separated list.
hr: Učitaj samo tablice određene u zarezom odvojenom popisu.

en: Load the same file in multiple ways.
hr: Učitaj istu datotekau na više načina.

en: Load variables from environment block file.
hr: Učitaj varijablu s datoteke bloka okruženja.

en: Load zfs crypto key.
hr: Učitaj zfs ključ šifriranja.

en: Loaded fonts:
hr: Učitana slova:

en: Loading GNU Mach ...
hr: Učitavanje GNU Macha ...

en: Loading Linux %s ...
hr: Učitavanje Linux %s ...

en: Loading XSM policy ...
hr: Učitavanje XSM pravila ...

en: Loading Xen %s ...
hr: Učitavanje Xen %s ...

en: Loading initial ramdisk ...
hr: Učitavanje početnog ramdiska ...

en: Loading kernel of FreeBSD %s ...
hr: Učitavanje kernela FreeBSD %s ...

en: Loading kernel of Illumos ...
hr: Učitavanje kernela Illumosa ...

en: Loading the Hurd ...
hr: Učitavanje Hurda...

en: MAC verification failed
hr: MAC provjera neuspjela

en: MENU_ENTRY is a number, a menu item title or a menu item identifier.
hr: STAVKA_IZBORNIKA je broj, naslov stavke izbornika ili identifikator stavke izbornika.

en: MENU_ENTRY is a number, a menu item title or a menu item identifier. Please note that menu items in
    submenus or sub-submenus require specifying the submenu components and then the
    menu item component. The titles should be separated using the greater-than
    character (>) with no extra spaces. Depending on your shell some characters including > may need escaping. More information about this is available
    in the GRUB Manual in the section about the 'default' command.
hr: STAVKA_IZBORNIKA je broj, naslov stavke izbornika ili identifikator stavke izbornika. Zapamtite da stavke izbornika u
    podizbornicima ili pod-podizbornicima zahtijevaju određivanje komponenti podizbornika a zatim
    komponentu stavke izbornika. Naslovi trebaju biti odvojeni upotrebom znaka 
    većim-od (>) bez dodatnih razmaka. Ovisno o vašoj ljusci neki znakovi uključujući > možda trebaju esc. Više informacija o ovome je dostupno
    u GRUB Priručniku u odjeljku o 'zadanim' naredbama.

en: MODULE
hr: MODUL

en: MODULES
hr: MODULI

en: Mac-style bless on HFS or HFS+
hr: Mac format dopusti na HFS ili HFS+

en: Mail xorriso support requests to <bug-xorriso@gnu.org>.
hr: Pošta zahtijeva xorriso podrške <bug-xorriso@gnu.org>.

en: Make GRUB CD-ROM, disk, pendrive and floppy bootable image.
hr: Napravi GRUB CD-ROM, disk, USB i disketnu sliku pokretanja.

en: Make GRUB keyboard layout file.
hr: Napravi datoteku rasporeda tipkovnice GRUBA.

en: Make a bootable image of GRUB.
hr: Stvori sliku pokretanja GRUBA.

en: Make a virtual drive from a file.
hr: Stvori virtualni uređaj iz datoteke.

en: Make partition active
hr: Učini particiju aktivnom

en: Manage the BIOS drive mappings.
hr: Upravljanje mapiranjem BIOS uređaja.

en: Manipulate PCI devices.
hr: Manipuliraj PCI uređajima.

en: Match structures with the given handle.
hr: Podudarajuće strukture s danim rukovanjem.

en: Match structures with the given type.
hr: Podudarajuće strukture s danom vrstom.

en: Measure time used by COMMAND
hr: Mjeri vrijeme koristeći NAREDBU

en: Memory type: DDR2.
hr: Vrsta memorije: DDR2.

en: Memory type: Unknown.
hr: Vrsta memorije: nepoznata.

en: Menu entry identifier.
hr: Identifikator stavke izbornika.

en: Menu entry not specified.
hr: Stavka izbornika nije navedena.

en: Menu entry type.
hr: Vrsta unosa izbornika.

en: Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible device or file completions. %s
hr: Uređivanje u načinu rada minimalnog BASH-a podržano. Za prvu riječ, TAB ispisuje dostupne naredbe. Bilo gdje drugdje TAB ispisiva dostupne uređaje ili dostupne datoteke. %s

en: Minimum Emacs-like screen editing is supported. TAB lists completions. Press Ctrl-x or F10 to boot, Ctrl-c or F2 for a command-line or ESC to discard edits and return to the GRUB menu.
hr: Uređivanje u načinu rada minimalnog Emacsa podržano. TAB ispis dostupnih naredba. Pritisnite Ctrl-x ili F10 za pokretanje, Ctrl-c ili F2 za naredbeni redak ESC za odbacivanje promjena i povratak u GRUB izbornik.

en: Missing arguments
hr: Nedostajući argumenti

en: Missing input file
hr: Nedostaje ulazna datoteka

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: Monochrome
hr: Crno bijelo

en: More than one install device?
hr: Instaliraj više od jednog uređaja?

en: More than one menu entry?
hr: Više od jedne stavke izbornika?

en: Mount a crypto device.
hr: Montiraj šifrirani uređaj.

en: Mount all volumes with `boot' flag set.
hr: Montiraj sve uređaje s postavljenom`boot' oznakom.

en: Mount all.
hr: Montiraj sve.

en: Mount by UUID.
hr: Montiraj prema UUID-u.

en: Mount crypto devices.
hr: Montiraj uređaje za šifriranje.

en: NAME
hr: NAZIV

en: NAME [VARIABLE] [HINTS]
hr: NAZIV [VARIJABLA] [OPIS]

en: NOT RUNNING:
hr: NIJE POKRENUTO:

en: NOTE: In cases where GRUB cannot write to the environment block, such as when it is stored on an MDRAID or LVM device, the chosen boot menu entry will remain the default even after reboot.
hr: NAPOMENA: U slučaju gdje GRUB ne može zapisivati na blok okruženja, kao kada je pohranjen na MDRAID ili ULU uređaju, Odabrana stavka pokretanja će ostati zadana čak i nakon ponovnog pokretanja.

en: NUM
hr: BROJ

en: NUMBER_OF_SECONDS
hr: BROJ_SEKUNDA

en: Name	Ref Count	Dependencies
hr: Naziv	Ref broj	Zavisnosti

en: Native disk drivers are in use. Refusing to use firmware disk interface.
hr: Izvorni upravljački program diska se koristi. Odbijanje korištenja sučelja firmvera diska.

en: Netboot directory for %s created. Configure your DHCP server to point to %s
hr: Direktorij mrežnog pokretanja za %s je stvoren. Podesite svoj DHCP poslužitelj za točku u %s

en: Network protocols:
hr: Mrežni  protokol:

en: New MBR is written to `%s'
hr: Novi MBR je zapisan u `%s'

en: No CS5536 found
hr: CS5536 nije pronađen

en: No FPSWA found
hr: Nema pronađenog FPSWA

en: No boot time statistics is available
hr: Nema dostupne statistike vremena pokretanja

en: No command is specified.
hr: Naredba nije navedena.

en: No device is specified.
hr: Nema određenog uređaja.

en: No disk cache statistics available
hr: Nema dostupne statistike predmemorije diska

en: No drives have been remapped
hr: Nema ponovno mapiranih uređaja

en: No known filesystem detected
hr: Nema otkrivenog poznatog datotečnog sustava

en: No path is specified.
hr: Nema određene putanje.

en: No path or device is specified.
hr: Nema određenih putanja ili uređaja.

en: No virtual device tree available
hr: Nema dostupnog stabla virtualnog uređaja

en: Non-chain 4
hr: Ne-ulančani način 4

en: Not enough parameters to command.
hr: Nema dovoljno parametara za naredbu.

en: Now connect the remote debugger, please.
hr: Sada povežite udaljeni program pronalaženja grešaka.

en: Number of PBKDF2 iterations
hr: Broj PBKDF2 ponavljanja

en: OPTIONS FILE
hr: MOGUĆNOSTI DATOTEKE

en: OS disk #num ------> GRUB/BIOS device
hr: OS disk broj ------> GRUB/BIOS uređaj

en: OS file %s open error: %s
hr: Datoteka OS-a %s greška otvaranja: %s

en: Option -- switches to native xorriso command mode.
hr: Mogućnost -- zamjenjuje izvoran xorriso način naredbenog redka.

en: Options:
hr: Mogućnosti:

en: Out of range lookup: %d
hr: Izvan raspona pretrage: %d

en: Out of range substitution (%d, %d)
hr: Izvan raspona zamjene (%d, %d)

en: Output buffer too small
hr: Izlazni međuspremnik je premalen

en: Override guessed mapping of Plan9 devices.
hr: Zaobiđi pretpostavljeno mapiranje Plan9 uređaja.

en: PARTITION COMMANDS
hr: PARTICIJA NAREDBE

en: PATH
hr: PUTANJA

en: PBKDF2 hash of your password is %s
hr: PBKDF2 jedinstvena vrijednost vaše lozinke je %s

en: PORT
hr: ULAZ

en: PORT VALUE [MASK]
hr: ULAZ VRIJEDNOST [MASKA]

en: PUBKEY_ID
hr: ID_JAVNOG KLJUČA

en: Paletted
hr: Paleta

en: Parse legacy config in new context
hr: Obradi zastarjelo podešavanje u novom kontekstu

en: Parse legacy config in new context taking only menu entries
hr: Obradi zastarjelo podešavanje u novom kontekstu koristeći samo izbornike unosa

en: Parse legacy config in same context
hr: Obradi zastarjelo podešavanje u istom kontekstu

en: Parse legacy config in same context taking only menu entries
hr: Obradi zastarjelo podešavanje u istom kontekstu koristeći samo izbornike unosa

en: Part no: %s.
hr: Dio broj: %s.

en: Partition %d is active now.
hr: Particija %d je sada aktivna.

en: Partition %s:
hr: Particija %s:

en: Partition style `%s' doesn't support embedding
hr: Stil particije `%s' ne podržava ugradnju

en: Path: %s
hr: Putanja: %s

en: Path: unavailable
hr: Putanja: nedostupna

en: Perform COMMANDS on partition.
    Use `parttool PARTITION help' for the list of available commands.
hr: Pokreni NAREDBE na particiji.
    Koristite `parttool PARTICIJA help' za popis dostupnih naredbi..

en: Perform a DNS lookup
hr: Pokreni DNS pretraživanje

en: Perform an IPV6 autoconfiguration
hr: Izvedi IPV6 automatsko podešavanje

en: Perform both direct and reverse mappings.
hr: Izvedi oba, izravno i obrnuto mapiranje.

en: Planar
hr: Planer

en: Play a tune.
hr: Sviraj melodiju.

en: Please don't use old title `%s' for GRUB_DEFAULT, use `%s' (for versions before 2.00) or `%s' (for 2.00 or later)
hr: Ne koristite stari naslov `%s' za GRUB_DEFAULT, koristite `%s' (za inačice prije 2.00) ili `%s' (za 2.00 ili novije)

en: Pool GUID: %016llx
hr: GUID prostora pohrane: %016llx

en: Pool GUID: unavailable
hr: GUID prostora pohrane: nedostupan

en: Pool name: %s
hr: Naziv prostora pohrane: %s

en: Pool name: unavailable
hr: Naziv prostora pohrane: nedostupan

en: Pool state: active
hr: Stanje prostora pohrane: aktivno

en: Pool state: destroyed
hr: Stanje prostora pohrane: uništeno

en: Pool state: exported
hr: Stanje prostora pohrane: izvezeno

en: Pool state: level 2 ARC device
hr: Stanje prostora pohrane: razina 2 ARC uređaja

en: Pool state: potentially active
hr: Stanje prostora pohrane: potencijalno aktivno

en: Pool state: reserved for hot spare
hr: Stanje prostora pohrane: rezervirano za oštećenje diska

en: Pool state: unavailable
hr: Stanje prostora pohrane: nedostupno

en: Pool state: uninitialized
hr: Stanje prostora pohrane: nepokrenuto

en: Possible arguments are:
hr: Dostupni argumenti su:

en: Possible commands are:
hr: Dostupne naredbe su:

en: Possible devices are:
hr: Dostupni uređaji su:

en: Possible files are:
hr: Dostupne datoteke su:

en: Possible partitions are:
hr: Dostupne particije su:

en: Possible things are:
hr: Dostupne stvari su::

en: Prefix not specified (use the -p option).
hr: Prefiks nije određen (koristi -p mogućnost).

en: Prepares GRUB network boot images at net_directory/subdir assuming net_directory being TFTP root.
hr: Priprema GRUB mrežne slike pokretanja na mrežnom_direktoriju/poddirektoriju pod pretpostavkom da je mrežni_direktorij TFTP root.

en: Press any key to continue...
hr: Pritisnite bilo koju tipku za nastavak...

en: Press any key to launch xnu
hr: Pritisnite bilo koju tipku za pokretanje xnu-a

en: Press enter to boot the selected OS, `e' to edit the commands before booting or `c' for a command-line.
hr: Pritisnite Enter za pokretanje odabranog OS-a, `e' za uređivanje naredbi prije pokretanja ili `c' za naredbeni redak.

en: Press enter to boot the selected OS, `e' to edit the commands before booting or `c' for a command-line. ESC to return previous menu.
hr: Pritisnite Enter za pokretanje odabranog OS-a, `e' za uređivanje naredbi prije pokretanja ili `c' za naredbeni redak. ESC za povratak u prijašnji izbornik.

en: Print Memory information.
hr: Ispiši informaciju memorije.

en: Print ZFS info about DEVICE.
hr: Ispiši ZFS informacije o UREĐAJU.

en: Print ZFS-BOOTFSOBJ or store it into VARIABLE
hr: Prikaži ZFS-BOOTFSOBJ ili spremi u VARIJABLU

en: Print a block list.
hr: Ispiši popis bloka.

en: Print and execute block argument.
hr: Prikaži i pokreni argumente bloka.

en: Print backtrace.
hr: Ispis povratnog praćenja.

en: Print drive identity and settings.
hr: Ispis identiteta i postavki uređaja.

en: Print sizes in a human readable format.
hr: Ispiši veličine u ljudima čitljivom obliku.

en: Probe device information for a given path (or device, if the -d option is given).
hr: Informacije sondiranja uređaja za zadanu putanju (ili uređaja, ako je -d mogućnost zadana).

en: RAM holding coreboot tables
hr: RAM drži coreboot tablice

en: RAM holding firmware code
hr: RAM drži kôd firmvera

en: RAM slot number %d
hr: Broj RAM utora %d

en: REGEXP STRING
hr: REGULARAN-IZRAZ NIZ

en: ROM image is present.
hr: ROM slika je prisutna.

en: Read 16-bit value from ADDR.
hr: Čitaj 16-bitnu vrijednost s ADDR.

en: Read 16-bit value from PORT.
hr: Čitaj 16-bitnu vrijednost s ULAZA.

en: Read 32-bit value from ADDR.
hr: Čitaj 32-bitnu vrijednost s ADDR.

en: Read 32-bit value from PORT.
hr: Čitaj 32-bitnu vrijednost s ULAZA.

en: Read 8-bit value from ADDR.
hr: Čitaj 8-bitnu vrijednost s ADDR.

en: Read 8-bit value from PORT.
hr: Čitaj 8-bitnu vrijednost s ULAZA.

en: Read a CPU model specific register.
hr: Pročitaj poseban registar CPU modela.

en: Read only LENGTH bytes.
hr: Bajtovi DULJINE samo-za-čitanje.

en: Reboot failed
hr: Neuspjelo ponovno pokretanje

en: Reboot into firmware setup menu.
hr: Ponovno pokreni u izbornik podešavanja frimvera.

en: Reboot the computer.
hr: Ponovno pokrenite računalo.

en: Reenter password:
hr: Ponovno upišite lozinku:

en: Register %x of %x:%02x.%x is %x
hr: Registracija %x od %x:%02x.%x je %x

en: Remove PUBKEY_ID from trusted keys.
hr: Ukloni PUBKEY_ID s pouzdanih ključeva.

en: Remove a DNS server
hr: Ukloni DNS poslužitelja

en: Remove a module.
hr: Ukloni modul.

en: Remove an environment variable.
hr: Ukloni varijablu okruženja.

en: Remove any memory regions in specified range.
hr: Ukloni bilo koje područje memorije u određenom rasponu.

en: Render Apple .disk_label.
hr: Prikaži Apple .disk_label.

en: Report bugs to <bug-grub@gnu.org>.
hr: Prijavite greške na <bug-grub@gnu.org>.

en: Requested serial terminal but GRUB_SERIAL_COMMAND is unspecified. Default parameters will be used.
hr: Zahtjevan je serijski terminal ali GRUB_SERIAL_COMMAND nije određena. Zadani parametar će se koristiti.

en: Reset all mappings to the default values.
hr: Vrati sva mapiranja na zadane vrijednosti.

en: Retrieve SMBIOS information.
hr: Preuzmi SMBIOS informacije.

en: Retrieve device info.
hr: Preuzmi informacije uređaja.

en: Return from a function.
hr: Vrati se iz funkcije.

en: Return to IEEE1275 prompt.
hr: Vrati se u IEEE1275 naredbeni radak.

en: Run `gdb %s %d', and set ARGS.HOLD to zero.
hr: Pokreni `gdb %s %d', i postavi ARGS.HOLD na nulu.

en: Run `go' to resume GRUB.
hr: Pokreni `go' za pokretanje GRUB-a.

en: SBAT metadata
hr: SBAT metapodaci

en: SECS
hr: SEK

en: SHORTNAME
hr: KRATAK NAZIV

en: SHORTNAME CARD ADDRESS [HWADDRESS]
hr: KRATAK NAZIV ADRESE KARTICE [HARDV. ADRESA]

en: SHORTNAME NET [INTERFACE| gw GATEWAY]
hr: KRATAK NAZIV MREŽE [SUČELJE| gw PRISTUPNIK]

en: SIZE
hr: VELIČINA

en: SOURCE|-u UUID|-a|-b
hr: IZVOR|-u UUID|-a|-b

en: STRING
hr: NIZ

en: STRING ...
hr: NIZ ...

en: Saturday
hr: Subota

en: Save read value into variable VARNAME.
hr: Spremi vrijednosti čitanja u varijablu VARNAZIV.

en: Save variables to environment block file.
hr: Spremi varijable u datoteku bloka okruženja.

en: Say `Hello World'.
hr: Reci 'Pozdrav svijete'.

en: Script `%s' contains no commands and will do nothing
hr: Skripta `%s' ne sadrži naredbe i ne izvršava ništa

en: Search devices by UUID. If VARIABLE is specified, the first device found is set to a variable.
hr: Pretraži uređaje prema UUID-u. Ako je VARIJABLA određena, prvi pronađeni uređaj je postavljen u varijablu.

en: Search devices by a file.
hr: Pretraži uređaje prema datoteci.

en: Search devices by a filesystem UUID.
hr: Pretraži uređaje prema UUID-u datotečnog sustava.

en: Search devices by a filesystem label.
hr: Pretraži uređaje prema nazivu datotečnog sustava.

en: Search devices by file, filesystem label or filesystem UUID. If --set is specified, the first device found is set to a variable. If no variable name is specified, `root' is used.
hr: Pretraži uređaj prema datoteci, nazivu datotečnog sustava ili UUID-u datotečnog sustava. Ako je --set određen, prvi pronađeni uređaj je postavljen u varijablu. Ako naziv varijable nije određen, `root' se koristi.

en: Search devices by file. If VARIABLE is specified, the first device found is set to a variable.
hr: Pretraži uređaje prema datoteci. Ako je VARIJABLA određena, prvi pronađeni uređaj je postavljen u varijablu.

en: Search devices by label. If VARIABLE is specified, the first device found is set to a variable.
hr: Pretraži uređaje prema nazivu. Ako je VARIJABLA određena, prvi pronađeni uređaj je postavljen u varijablu.

en: Sector %llu is already in use by raid controller `%s'; avoiding it.  Please ask the manufacturer not to store data in MBR gap
hr: Sektor %llu već koristi raid kontroler `%s'; izbjegavajte ga.  Zatražite od proizvođača da ne sprema podatke u MBR prostor

en: Sector %llu is already in use by the program `%s'; avoiding it.  This software may cause boot or other problems in future.  Please ask its authors not to store data in the boot track
hr: Sektor %llu već koristi program `%s'; izbjegavate ga.  Ovaj softver može izazvati probleme pokretanja sustava ili druge probleme u budućnosti.  Zatražite od autora da ne spremaju podatke u zapisu pokretanja

en: Select a structure when several match.
hr: Odaberi strukturu pri više podudaranja.

en: Select device by its position on the bus.
hr: Odaberite uređaj prema njihovom položaju na sabirnici.

en: Select device by vendor and device IDs.
hr: Odaberite uređaj prema proizvođaču i ID-u uređaja.

en: Set Advanced Power Management
    (1=low, ..., 254=high, 255=off).
hr: Postavi napredno upravljanje energijom
    (1=nisko, ..., 254=visoko, 255=isključeno).

en: Set Automatic Acoustic Management
    (0=off, 128=quiet, ..., 254=fast).
hr: Postavi automatsko zvučno upravljanje
    (0=isključeno, 128=tiše, ..., 254=brže).

en: Set OEMID of RSDP, XSDT and RSDT.
hr: Postavi OEMID od RSDP, XSDT i RSDT.

en: Set OEMTABLE ID of RSDP, XSDT and RSDT.
hr: Postavi OEMTABLE ID od RSDP, XSDT i RSDT.

en: Set OEMTABLE revision of RSDP, XSDT and RSDT.
hr: Postavi OEMTABLE izdanje od RSDP, XSDT i RSDT.

en: Set `hidden' flag in partition type
hr: Postavi `hidden' oznaku u vrstu particije

en: Set a variable to return value.
hr: Postavite varijablu za povratnu vrijednost.

en: Set a variable to the first device found.
hr: Postavi varijablu na prvi pronađeni uređaj.

en: Set an environment variable.
hr: Postavi varijablu okruženja.

en: Set background color for active terminal.
hr: Postavi boju pozadine za aktivni terminal.

en: Set bit at BYTE:BIT in CMOS.
hr: Postavi bit na BYTE:BIT u CMOS.

en: Set creator field of RSDP, XSDT and RSDT.
hr: Postavi polje stvaratelja od RSDP, XSDT i RSDT.

en: Set creator revision of RSDP, XSDT and RSDT.
hr: Postavi izdanje stvaratelja od RSDP, XSDT i RSDT.

en: Set debug environment variable.
hr: Postavi varijablu okruženja otkrivanja grešaka.

en: Set drive to sleep mode.
hr: Postavi uređaj u način rada spavanja.

en: Set drive to standby mode.
hr: Postavi uređaj u pripravan način rada.

en: Set positional parameters.
hr: Postavi parametre položaja.

en: Set root device.
hr: Postavi korijenski uređaj.

en: Set standby timeout
    (0=off, 1=5s, 2=10s, ..., 240=20m, 241=30m, ...).
hr: Postavi istek vremena pripravnosti
    (0=isključeno, 1=5s, 2=10s, ..., 240=20m, 241=30m, ...).

en: Set terminfo type of TERM to TYPE.
hr: Postavite vrstu informacije izraza iz IZRAZ u VRSTU.

en: Set the base frequency.
hr: Postavi osnovnu frekvenciju.

en: Set the default boot menu entry for GRUB, for the next boot only.
hr: Postavi zadanu stavku pokretanja za GRUB, samo za sljedeće pokretanje.

en: Set the default boot menu entry for GRUB.
hr: Postavi zadanu stavku izbornika pokretanja za GRUB.

en: Set the serial port address.
hr: Postavi adresu serijskog priključka.

en: Set the serial port parity.
hr: Postavi paritet serijskog priključka.

en: Set the serial port speed.
hr: Postavi brzinu serijskog priključka.

en: Set the serial port stop bits.
hr: Postavi bit zaustavljanja serijskog priključka.

en: Set the serial port word length.
hr: Postavi duljinu riječi serijskog priključka.

en: Set the serial unit.
hr: Postavi serijski priključak.

en: Set up images to boot from DEVICE.
    
    You should not normally run this program directly.  Use grub-install instead.
hr: Postavite slike za pokretanje s UREĐAJA.
    
    Uobičajeno ne biste trebali pokretati ovaj program izravno.  U zamjenu koristite grub-install.

en: Set user password (PBKDF2).
hr: Postavite korisničku lozinku (PBKDF2).

en: Set user password (plaintext). Unrecommended and insecure.
hr: Postavite korisničku lozinku (običan tekst). Nepreporučljivo i nesigurno.

en: Set variable with user input.
hr: Postavite variajblu s korisničkim unosom.

en: Set variables.
hr: Postavi varijable.

en: Setting GRUB_TIMEOUT to a non-zero value when GRUB_HIDDEN_TIMEOUT is set is no longer supported.
hr: Postavljanje GRUB_TIMEOUT u vrijednost bez nule kada je GRUB_HIDDEN_TIMEOUT postavljen nije više podržan.

en: Setting partition type to 0x%x
hr: Postavljanje vrste particije na 0x%x

en: Shift positional parameters.
hr: Shift parametri položaja.

en: Show ACPI information.
hr: Prikaži ACPI informacije.

en: Show APM information.
hr: Prikaži APM informacije.

en: Show CBMEM console content.
hr: Prikaži sadržaj CBMEM konzole.

en: Show a help message.
hr: Prikaži poruku pomoći.

en: Show a long list with more detailed information.
hr: Prikaži dulji popis s opširnijim informacijama.

en: Show boot time statistics.
hr: Prikaži statistiku vremena pokretanja.

en: Show contents of FILE in hex.
hr: Prikaži sadržaj DATOTEKE heksadecimalno.

en: Show coreboot boot time statistics.
hr: Prikaži coreboot statistiku vremena pokretanja.

en: Show loaded modules.
hr: Prikaži učitane module.

en: Show memory contents.
hr: Prikaži sadržaj memorije.

en: Show raw contents of ATA IDENTIFY sector.
hr: Prikaži osnovni sadržaj sektora ATA IDENTIFIKACIJE.

en: Show raw contents of a file or memory.
hr: Prikaži osnovni sadržaj datoteke ili memorije.

en: Show raw dump of the CMOS contents.
hr: Prikaži osnovni ispis CMOS sadržaja.

en: Show raw dump of the PCI configuration space.
hr: Prikaži osnovni zapis prostora PCI podešavanja.

en: Show the contents of a file.
hr: Prikaži sadržaj datoteke.

en: Show the current mappings.
hr: Prikaži trenutna mapiranja.

en: Show the list of trusted keys.
hr: Prikaži popis pouzdanih ključeva.

en: Show this message.
hr: Prikaži ovu poruku.

en: Show version 1 tables only.
hr: Prikaži inačicu 1 tablica.

en: Show version 2 and version 3 tables only.
hr: Prikaži samo inačicu 2 i inačicu 3 tablica .

en: Shutdown failed
hr: Neuspjelo isključivanje

en: Simulate grub-legacy `initrd' command
hr: Simuliraj grub-legacy `initrd' naredbu

en: Simulate grub-legacy `kernel' command
hr: Simuliraj grub-legacy `kernel' naredbu

en: Simulate grub-legacy `modulenounzip' command
hr: Simuliraj grub-legacy `modulenounzip' naredbu

en: Simulate grub-legacy `password' command
hr: Simuliraj grub-legacy `password' naredbu

en: Simulate grub-legacy `password' command in menu entry mode
hr: Simuliraj grub-legacy `password' naredbu u načinu unosa izbornika

en: Skip N bytes from output file.
hr: Preskoči N bitove u izlaznoj datoteci.

en: Skip offset bytes from the beginning of file.
hr: Preskoči pomak bitova na početku datoteke.

en: Skip signature-checking of the environment file.
hr: Preskoči provjeru potpisa datoteke okruženja.

en: Skip signature-checking of the public key file.
hr: Preskoči provjeru potpisa datoteke javnog ključa.

en: Slot "%s" opened
hr: Utor "%s" je otvoren

en: Slot %d opened
hr: Utor %d je otvoren

en: Some Hurd stuff found, but not enough to boot.
hr: Neke Hurd stvari su pronađene, ali nedovoljne za pokretanje.

en: Sorry, no parttool is available for %s
hr: Nažalost, nema dostupnog parttoola za %s

en: Specify filename.
hr: Odredi naziv datoteke.

en: Specify hash to use.
hr: Odredite jedinstvenu vrijednost za korištenje.

en: Specify one or more font files to load.
hr: Odredi jedno ili više slova za učitavanje.

en: Specify size for each read operation
hr: Odredi veličinu za svaku radnju čitanja

en: Specify the number of input files.
hr: Odredi broj ulaznih datoteka.

en: Speed: %s
hr: Brzina: %s

en: Start GDB stub on given port
hr: Pokreni GDB stub na danom ulazu

en: Stop GDB stub
hr: Zaustavi GDB stub

en: Storage information for `%s' does not include type
hr: Informacije pohrane za `%s' ne uključuju vrstu

en: Storage information for `%s' indicates neither a plain partition nor a plain disk
hr: Informacija pohrane za `%s' ne sadržava običnu particiju niti običan disk

en: Store matched component NUMBER in VARNAME.
hr: Spremi podudarajući BROJ komponente u VARIJABLU-NAZIVA.

en: Store the value in the given variable name.
hr: Pohrani vrijednost u zadanom nazivu varijable.

en: Success
hr: Uspješno

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: Suppress normal output (warnings remain).
hr: Izostavi normalan izlaz (upozorenja ostaju).

en: Switch to native disk drivers. If no modules are specified default set (pata,ahci,usbms,ohci,uhci,ehci) is used
hr: Prebacuje na izvorni upravljački program diska. Ako nema modul određenih zadanom skupinom (pata,ahci,usbms,ohci,uhci,ehci) koja se koristi

en: Syntax error at line %u
hr: Greška sintakse u redku %u

en: Syntax errors are detected in generated GRUB config file.
    Ensure that there are no errors in /etc/default/grub
    and /etc/grub.d/* files or please file a bug report with
    %s file attached.
hr: Greške sintakse su otkrivene u stvorenoj GRUB datoteci podešavanja.
    Pobrinite se da ne postoje greške u /etc/default/grub
    i /etc/grub.d/* datotekama ili pošaljite izvješće greške s
    %s priloženoj datoteci.

en: System management bus controller I/O space is at 0x%x
hr: Kontroler sabirnice Upravitelja sustava I/O prostor je na 0x%x

en: TARGET
hr: ODREDIŠTE

en: THEMES
hr: TEME

en: TPM unavailable
hr: TPM nedostupan

en: Target format not specified (use the -O option).
hr: Odredišni format nije određen (koristi -O mogućnost).

en: Terminal has specified geometry.
hr: Terminal ima određenu geometriju.

en: Terminal is ASCII-only [default].
hr: Terminal je ASCII-samo [uobičajeno].

en: Terminal is logical-ordered UTF-8.
hr: Terminal je logično-poredan UTF-8.

en: Terminal is visually-ordered UTF-8.
hr: Terminal je vizualno-poredan UTF-8.

en: Test USB support.
hr: Testiraj USB podršku.

en: Test bit at BYTE:BIT in CMOS.
hr: Testiraj bit na BYTE:BIT u CMOS.

en: Test file read speed.
hr: Testiraj brzinu čitanja datoteke.

en: Test if REGEXP matches STRING.
hr: Testiraj je li se REGULARAN-IZRAZ poklapa s NIZOM.

en: Test video subsystem in mode WxH.
hr: Testiraj video podsustav u načinu rada ŠxV.

en: Test video subsystem.
hr: Testiraj video podsustav.

en: Text-only
hr: Samo-tekst

en: The files are identical.
hr: Datoteke su identične.

en: The highlighted entry will be executed automatically in %ds.
hr: Odabrana stavka će se automatski pokrenuti za %ds.

en: This VDEV is a RAIDZ%llu
hr: Ovaj virtualni uređaj je RAIDZ%llu

en: This VDEV is a mirror
hr: Ovaj virtualni uređaj je zrcalni

en: This entry can be booted by any user.
hr: Ovaj unos može pokrenuti bilo koji korisnik.

en: This requires setting GRUB_DEFAULT=saved in %s/default/grub.\n
hr: Ovo zahtijeva postavku GRUB_DEFAULT=spremljenju u %s/default/grub.\n

en: Thursday
hr: Četvrtak

en: Tool to edit environment block.
hr: Alat za uređivanje bloka okruženja.

en: Total flash size: %d B.
hr: Ukupna veličina upisivanja: %d B.

en: Transform 64-bit UUID to format suitable for XNU. If -l is given keep it lowercase as done by blkid.
hr: Pretvori 64-bitni UUID u format prikladan za XNU. Ako je  -l zadan zadrži mala slova kako je zadano s blkid-om.

en: Transform a system filename into GRUB one.
hr: Pretvori naziv datoteke sustava u GRUB naziv.

en: Transform syslinux config into GRUB one.
hr: Pretvori syslinux podešavanje u GRUB podešavanje.

en: Translate SET1 characters to SET2 in STRING.
hr: Prevedi POSTAVKA1 znakove u POSTAVKA2 u NIZU.

en: Translate to lower case.
hr: Prevedi u mala slova.

en: Translate to upper case.
hr: Prevedi u velika slova.

en: Translates the string with the current settings.
hr: Prevađa znakovni niz s trenutnim postavkama.

en: Tuesday
hr: Utorak

en: USER PASSWORD
hr: KORISNIČKA LOZINKA

en: USER PBKDF2_PASSWORD
hr: KORISNIČKA PBKDF2_LOZINKA

en: USERNAME[,USERNAME]
hr: KORISNIČKO IME[,KORISNIČKO IME]

en: Unable to create pipe: %s
hr: Nemoguće stvaranje slivnika: %s

en: Unable to determine your platform. Use --target.
hr: Nemoguće otkrivanje vaše platforme. Koristite --target.

en: Unable to fork: %s
hr: Nemoguće razdvojiti: %s

en: Unable to open stream from %s: %s
hr: Neuspjelo otvaranje toka s %s: %s

en: Unable to retrieve pool state
hr: Neuspjelo primanje stanja prostora pohrane

en: Uncompress data.
hr: Nesažeti podaci.

en: Uncompress file before checksumming.
hr: Raspakiraj datoteku prije provjere jedinstene vrijednosti.

en: Unknown TPM error
hr: Nepoznata TPM greška

en: Unknown address type %d
hr: Nepoznata vrsta adrese %d

en: Unknown command `%s'.
hr: Nepoznata naredba `%s'.

en: Unknown compression format %s
hr: Nepoznat format sažimanja %s

en: Unknown encoding
hr: Nepoznato enkôdiranje

en: Unknown extra argument `%s'.
hr: Nepoznati dodatni `%s' argument.

en: Unknown keyboard scan code 0x%02x
hr: Nepoznat kôd skeniranja tipkovnice 0x%02x

en: Unknown keyboard scan identifier %s
hr: Nepoznat identifikator skeniranja tipkovnice %s

en: Unknown platform `%s-%s'
hr: Nepoznata platforma `%s-%s'

en: Unknown video mode
hr: Nepoznat video način rada

en: Unknown virtual device type: %s
hr: Nepoznata vrsta virtualnog uređaja: %s

en: Unload EFI emulator.
hr: Ukloni EFI emulator.

en: Unrecognized compression `%s'
hr: Neprepoznato sažimanje `%s'

en: Unrecognized option `%s'\n
hr: Neprepoznata mogućnost `%s'\n

en: Unrecognized pool state
hr: Neprepoznato stanje prostora pohrane

en: Unsupported address type %d
hr: Nepodržana vrsta adrese %d

en: Unsupported coverage specification: %d
hr: Nepodržan opseg zamjene: %d

en: Unsupported hw address type %d
hr: Nepodržana hardverska vrsta adrese %d

en: Unsupported image format
hr: Nepodržan format slike

en: Unsupported substitution specification: %d
hr: Nepodržan opis zamjene: %d

en: Unsupported substitution type: %d
hr: Nepodržana vrsta zamjene: %d

en: Usage:
hr: Upotreba:

en: Usage: %s -o OUTPUT CKBMAP_ARGUMENTS...\n
hr: Upotreba: %s -o IZLAZ CKBMAP_ARGUMENTI...\n

en: Usage: %s DEVICE
hr: Upotreba: %s UREĐAJ

en: Usage: %s [INFILE [OUTFILE]]
hr: Upotreba: %s [ULAZNA DATOTEKA [IZLAZNA DATOTEKA]]

en: Usage: %s [OPTION] MENU_ENTRY\n
hr: Upotreba: %s [MOGUĆNOST] NAVOD_IZBORNIKA\n

en: Usage: %s [OPTION]\n
hr: Upotreba: %s [MOGUĆNOST]\n

en: Use CD-ROM as root.
hr: Koristi CD-ROM kao 'root'.

en: Use GDB remote debugger instead of DDB.
hr: Koristi GDB udaljeni program otklanjanja grešaka umjesto DDB.

en: Use STRING as menu entry body.
hr: Koristi NIZ kao osnovu unosa izbornika.

en: Use compiled-in root device.
hr: Koristi sastavljeni korijenski uređaj.

en: Use serial console.
hr: Koristi serijsku konzolu.

en: Use the %C and %C keys to select which entry is highlighted.
hr: Koristite %C i %C tipke za odabir željene stavke.

en: VAR INTERFACE NUMBER DESCRIPTION
hr: VAR SUČELJE BROJ OPIS

en: VARNAME
hr: VARNAZIV

en: VDEV element number %d isn't correct
hr: Broj elementa virtualnog uređaja %d nije ispravan

en: VDEV element number %d:
hr: Broj elementa virtualnog uređaja %d:

en: VDEV with %d children
hr: Virtualni uređaj s %d podređenim

en: Verbose countdown.
hr: Opširnije odbrojavanje.

en: Verify detached signature.
hr: Provjeri odvojeni potpis.

en: Version %u.%u
    32-bit CS = 0x%x, len = 0x%x, offset = 0x%x
    16-bit CS = 0x%x, len = 0x%x
    DS = 0x%x, len = 0x%x
hr: Inačica %u.%u
    32-bitno CS = 0x%x, dulj = 0x%x, pomak = 0x%x
    16-bitno CS = 0x%x, dulj = 0x%x
    DS = 0x%x, dulj = 0x%x

en: Virtual device is degraded
hr: Virtualni uređaj je degradiran

en: Virtual device is faulted
hr: Virtualni uređaj je oštećen

en: Virtual device is offline
hr: Virtualni uređaj je isključen

en: Virtual device is online
hr: Virtualni uređaj je uključen

en: Virtual device is removed
hr: Virtualni uređaj je uklonjen

en: WARNING: no console will be available to OS
hr: UPOZORENJE: neće biti dostupnih konzola u OS-u

en: WARNING: no platform-specific install was performed
hr: UPOZORENJE: nije izvedena instalacija određene platforme

en: WARNING: unsupported font feature parameters: %x
hr: UPOZORENJE: nepodržani parametri značajke slova: %x

en: WIDTHxHEIGHT.
hr: ŠIRINAxVISINA.

en: Wait for a specified number of seconds.
hr: Čekajte određeni broj sekundi.

en: Wait for keypress after every line of output.
hr: Čekaj pritisak tipke nakon svakog redka izlaza.

en: Warning:
hr: Upozorenje:

en: Warning: invalid background color `%s'
hr: Upozorenje: pogrešna boja pozadine `%s'

en: Warning: invalid foreground color `%s'
hr: Upozorenje: pogrešna boja `%s'

en: Warning: syntax error (missing slash) in `%s'
hr: Upozorenje: greška sintakse (nedostaje kosa crta) u `%s'

en: Wednesday
hr: Srijeda

en: Windows NT/2000/XP (loader)
hr: Windows NT/2000/XP (učitač pokretanja sustava)

en: Windows Vista/7 (loader)
hr: Windows Vista/7 (učitač pokretanja sustava)

en: Write 16-bit VALUE to ADDR.
hr: Zapisuj 16-bitnu VRIJEDNOST u ADDR.

en: Write 16-bit VALUE to PORT.
hr: Zapisuj 16-bitnu VRIJEDNOST u ULAZ.

en: Write 32-bit VALUE to ADDR.
hr: Zapisuj 32-bitnu VRIJEDNOST u ADDR.

en: Write 32-bit VALUE to PORT.
hr: Zapisuj 32-bitnu VRIJEDNOST u ULAZ.

en: Write 8-bit VALUE to ADDR.
hr: Zapisuj 8-bitnu VRIJEDNOST u ADDR.

en: Write 8-bit VALUE to PORT.
hr: Zapisuj 8-bitnu VRIJEDNOST u ULAZ.

en: Write a value to a CPU model specific register.
hr: Zapiši vrijednost u poseban registar CPU modela.

en: Written SPD bytes: %d B.
hr: Zapisani SPD bajtovi: %d B.

en: Xen hypervisor, version %s
hr: Xen hipervizor, inačica %s

en: You need to specify at least one command.
hr: Morate zadati bar jednu naredbu.

en: You will have to set `SystemPartition' and `OSLoader' manually.
hr: Morate postaviti `SystemPartition' i `OSLoader' ručno.

en: You've found a bug
hr: Pronašli ste grešku

en: Your embedding area is unusually small.  core.img won't fit in it.
hr: Vaše područje ugradnje je neobično malo. core.img neće stati u njega.

en: Your xorriso doesn't support `--grub2-boot-info'. Some features are disabled. Please use xorriso 1.2.9 or later.
hr: Vaš xorriso ne podržava `--grub2-boot-info'. Neke značajke su onemogućene. Koristite xorriso 1.2.9 ili noviji.

en: Your xorriso doesn't support `--grub2-boot-info'. Your core image is too big. Boot as disk is disabled. Please use xorriso 1.2.9 or later.
hr: Vaš xorriso ne podržava `--grub2-boot-info'. Vaša slika jezgre je prevelika. Pokretanje diska onemogućeno. Koristite xorriso 1.2.9 ili noviji.

en: [--force|--bpb] FILE
hr: [--force|--bpb] DATOTEKA

en: [--md5] PASSWD [FILE]
hr: [--md5] LOZINKA [DATOTEKA]

en: [--no-mem-option] [--type=TYPE] FILE [ARG ...]
hr: [--no-mem-option] [--type=VRSTA] DATOTEKA [ARG ...]

en: [-1|-2] [--exclude=TABLE1,TABLE2|--load-only=TABLE1,TABLE2] FILE1 [FILE2] [...]
hr: [-1|-2] [--exclude=TABLICA1,TABLICA1|--load-only=TABLICA1,TABLICA1] DATOTEKA1 [DATOTEKA2] [...]

en: [-c FILE [-p PREFIX]] [FILE1 [FILE2 ...]]
hr: [-c DATOTEKA [-p PREFIKA]] [DATOTEKA1 [DATOTEKA2 ...]]

en: [-d] DEVICENAME FILE.
hr: [-d] DATOTEKA NAZIVA UREĐAJA.

en: [-e|-n] STRING
hr: [-e|-n] NIZ

en: [-f FILE]
hr: [-f DATOTEKA]

en: [-f FILE] [-s|--skip-sig] [variable_name_to_whitelist] [...]
hr: [-f FILE] [-s|--skip-sig] [varijabla_naziv_u_popis_dopuštenih] [...]

en: [-f FILE] variable_name [...]
hr: [-f DATOTEKA] varijabla_naziv [...]

en: [-f|-l|-u|-s|-n] [--hint HINT [--hint HINT] ...] NAME
hr: [-f|-l|-u|-s|-n] [--hint OPIS [--hint OPIS] ...] NAZIV

en: [-h|-p|-r] [FILE]
hr: [-h|-p|-r] [DATOTEKA]

en: [-l] GRUBUUID [VARNAME]
hr: [-l] GRUBUUID [VAR NAZIV]

en: [-l|-h|-a] [FILE ...]
hr: [-l|-h|-a] [DATOTEKA ...]

en: [-m (stretch|normal)] FILE
hr: [-m (stretch|normal)] DATOTEKA

en: [-s POSITION] [-d DEVICE]
hr: [-s POLOŽAJ] [-d UREĐAJ]

en: [-s POSITION] [-d DEVICE] [-v VAR] REGISTER[=VALUE[:MASK]]
hr: [-s POLOŽAJ] [-d UREĐAJ] [-v VAR] REGISTER[=VRIJEDNOST[:MASKA]]

en: [-s SIZE] FILENAME
hr: [-s VELIČINA] NAZIV DATOTEKE

en: [-s|--skip-sig] FILE SIGNATURE_FILE [PUBKEY_FILE]
hr: [-s|--skip-sig] DATOTEKA DATOTEKA_POTPISA [DATOTEKA_JAVNOG KLJUČA]

en: [-s|--skip-sig] PUBKEY_FILE
hr: [-s|--skip-sig] DATOTEKA_JAVNOG KLKUČA

en: [-t type] [-h handle] [-m match] (-b|-w|-d|-q|-s|-u) offset [--set variable]
hr: [-t vrsta] [-h rukovanje] [-m podudaranje] (-b|-w|-d|-q|-s|-u) pomak [--postavi varijablu]

en: [ADDR|comUNIT][,SPEED]
hr: [ADRESA|comJEDINICA][,BRZINA]

en: [CARD [HWADDRESS]]
hr: [KARTICA [HARD. ADRESA]]

en: [CARD]
hr: [KARTICA]

en: [ENVVAR=VALUE]
hr: [ENVVAR=VARIJABLA]

en: [KEYSTROKE1] [KEYSTROKE2] ...
hr: [PRITISAK TIPKE1] [PRITISAK TIPKE2] ...

en: [LENGTH]
hr: [DULJINA]

en: [MODULE1 MODULE2 ...]
hr: [MODUL1 MODUL2 ...]

en: [NUMBER:]VARNAME
hr: [BROJ:]NAZIV VAR

en: [NUM]
hr: [BROJ]

en: [OPTIONS...]
hr: [MOGUĆNOSTI...]

en: [OPTIONS]
hr: [MOGUĆNOSTI]

en: [OPTIONS] DISK
hr: [MOGUĆNOSTI] DISK

en: [OPTIONS] FILE_OR_DEVICE
hr: [MOGUĆNOSTI] DATOTEKA_ILI_UREĐAJ

en: [OPTIONS] FONT_FILES
hr: [MOGUĆNOSTI] DATOTEKA_SLOVA

en: [OPTIONS] [SET1] [SET2] [STRING]
hr: [MOGUĆNOSTI] [POSTAVKA1] [POSTAVKA2] [NIZ]

en: [OPTION] SOURCE...
hr: [MOGUĆNOST] IZVOR...

en: [OPTION] [INSTALL_DEVICE]
hr: [MOGUĆNOST] [UREĐAJ_INSTALACIJE]

en: [OPTION]... [MODULES]
hr: [MOGUĆNOST]... [MODULI]

en: [OPTION]... [PATH|DEVICE]
hr: [MOGUĆNOST]... [PUTANJA|UREĐAJ]

en: [OPTS]
hr: [MOGUĆNOSTI]

en: [PATH]
hr: [PUTANJA]

en: [PATTERN ...]
hr: [OBRAZAC ...]

en: [USERLIST]
hr: [POPIS KORISNIKA]

en: [VALUE]...
hr: [VRIJEDNOST]...

en: [WxH[xD]]
hr: [ŠxV[xD]]

en: [WxH]
hr: [ŠxV]

en: [[-a|-u|-v] [-g WxH] [TERM] [TYPE]]
hr: [[-a|-u|-v] [-g ŠxV] [IZRAZ] [VRSTA]]

en: [[year-]month-day] [hour:minute[:second]]
hr: [[godina-]mjesec-dan] [sat:minuta[:sekunda]]

en: [bus]:[slot][.func]
hr: [sabirnica]:[utor][.funk]

en: [default=%s]
hr: [zadano=%s]

en: [vendor]:[device]
hr: [proizvođač]:[uređaj]

en: `%s' is miscompiled: its start address is 0x%llx instead of 0x%llx: ld.gold bug?
hr: `%s' je nepotpuno: početna adresa je 0x%llx umjesto 0x%llx: ld.gold greška?

en: `%s' is not a local disk
hr: `%s' nije lokalni disk

en: `cryptomount' command fails: %s
hr: `cryptomount' naredba neuspjela: %s

en: `loopback' command fails: %s
hr: `loopback' naredba neuspjela: %s

en: `nvsetenv' failed. 
    You will have to set `boot-device' variable manually.  At the IEEE1275 prompt, type:
      %s
hr: `nvsetenv' neuspjelo. 
    Morate postaviti `boot-device' varijablu ručno.  Na IEEE1275 upit, upišite:
      %s

en: `obppath' not found in parent dirs of `%s', no IEEE1275 name discovery
hr: `obppath' nije pronađena u sadržajnom direktoriju `%s', nema IEEE1275 naziva otkrivanja

en: a value was assigned to the argument `%s' while it doesn't require an argument
hr: vrijednost je dodijeljena argumentu `%s' dok ne zahtijeva argument

en: access denied
hr: pristup odbijen

en: add NOTE segment for CHRP IEEE1275
hr: dodaj segment NAPOMENE za CHRP IEEE1275

en: addr
hr: adresa

en: address not found
hr: adresa nije prnađena

en: alloc-mem failed
hr: neuspjela promjena lokacije memorije

en: assume input is a pxelinux configuration file.
hr: pretpostavljeni ulaz je pxelinux datoteka podešavanja.

en: assume input is a syslinux configuration file.
hr: pretpostavljeni ulaz je syslinux datoteka podešavanja.

en: assume input is an isolinux configuration file.
hr: pretpostavljeni ulaz je isolinux datoteka podešavanja.

en: attempt to install to encrypted disk without cryptodisk enabled. Set `%s' in file `%s'
hr: pokušaj instalacije na šifrirani disk bez omogućenog cryptodiska. Postavi `%s' u datoteci `%s'

en: attempt to read or write outside of disk `%s'
hr: pokušaj čitanja ili zapisivanja izvan diska `%s'

en: attempt to read or write outside of partition
hr: pokušaj čitanja i zapisivanja izvan particije

en: attempt to read past the end of file
hr: pokušaj čitanja završetka kraja datoteke

en: attempt to redefine a function being executed
hr: pokušaj redefiniranja pokrenute funkcije

en: attempt to seek outside of the file
hr: pokušaj pretrage izvan datoteke

en: attempting to read the core image `%s' from GRUB
hr: pokušaj čitanja slike jezgre `%s' s GRUBA

en: attempting to read the core image `%s' from GRUB again
hr: ponovni pokušaj čitanja slike jezgre `%s' s GRUBA

en: available RAM
hr: dostupan RAM

en: available formats:
hr: dostupni formati:

en: available targets:
hr: dostupna odredišta:

en: bad shim signature
hr: nevaljani shim potpis

en: bad signature
hr: nevaljani potpis

en: base_addr = 0x%llx, length = 0x%llx, %s
hr: base_addr = 0x%llx, duljina = 0x%llx, %s

en: base_addr = 0x%llx, length = 0x%llx, type = 0x%x
hr: base_addr = 0x%llx, duljina = 0x%llx, vrsta = 0x%x

en: big file signature isn't implemented yet
hr: potpis velike datoteke još nije implementiran

en: bitmap file `%s' is of unsupported format
hr: bitmap datoteka `%s' je nepodržanog formata

en: bless for ppc-based macs
hr: dopusti za ppc-temeljene macove

en: bless for x86-based macs
hr: dopusti za x86-temeljene macove

en: blocklist FILE
hr: blocklist DATOTEKA

en: blocklists are incomplete
hr: popisi blokiranih su nepotpuni

en: blocklists are invalid
hr: popisi blokiranih su neispravni

en: blocksize is not divisible by 512
hr: veličina bloka nije djeljiva sa 512

en: blocksize too large
hr: veličina bloka je prevelika

en: can't break 0 loops
hr: nemoguće prekidanje 0 ponavljanja

en: can't compress `%s' to `%s'
hr: nemoguće sažimanje `%s' u `%s'

en: can't determine filesystem on %s
hr: nemoguće otkrivanje datotečnog sustava na %s

en: can't find command `%s'
hr: nemoguće pronaći naredbu `%s'

en: can't mount encrypted volume `%s': %s
hr: neuspjelo montiranje uređaja `%s': %s

en: can't open `%s': %s
hr: nemoguće otvaranje `%s': %s

en: can't open file %s, index %d: error %d
hr: nemoguće otvaranje datoteke %s, sadržaj %d: greška %d

en: can't retrieve blocklists
hr: ne može primiti popise blokiranih

en: can't retrieve blocklists: %s
hr: nemoguće primanje popisa blokiranih: %s

en: can't set %dx%d font size: Freetype error %d: %s
hr: nemoguće postavljanje %dx%d veličine slova: Freetype greška %d: %s

en: cannot allocate TPM event buffer
hr: nemoguća promjena lokacije TPM međuspremnika događaja

en: cannot allocate command buffer
hr: nemoguće premještanje naredbenog međuspremnika

en: cannot close `%s': %s
hr: nemoguće zatvoriti `%s': %s

en: cannot compress the kernel image
hr: nemoguće sažimanje slike kernela

en: cannot copy `%s' to `%s': %s
hr: nemoguće kopiranje `%s' u `%s': %s

en: cannot delete `%s': %s
hr: nemoguće brisanje `%s': %s

en: cannot find EFI directory
hr: nemoguć pronalazak EFI direktorija

en: cannot find a GRUB drive for %s.  Check your device.map
hr: nemoguć pronalazak GRUB uređaja za %s.  Provjerite svoj device.map

en: cannot find a device for %s (is /dev mounted?)
hr: nemoguće pronalazak uređaja za %s (je li /dev montiran?)

en: cannot find locale `%s'
hr: nemoguće pronaći lokalni `%s'

en: cannot get file location `%s': %s
hr: nemoguće dobivanje lokacije datoteke `%s': %s

en: cannot get translator command line for path `%s': %s
hr: nemoguće dobivanje naredbenog redka datotečnog sustava za putanju `%s': %s

en: cannot make temporary directory: %s
hr: nemoguće stvaranje privremenog direktorija: %s

en: cannot make temporary file: %s
hr: nemoguće stvaranje privremene datoteke: %s

en: cannot open OS file `%s': %s
hr: nemoguće otvaranje datoteke OS-a `%s': %s

en: cannot open `%s': %s
hr: nemoguće otvoriti `%s': %s

en: cannot open configuration file `%s': %s
hr: nemoguće otvaranje datoteke podešavanja `%s': %s

en: cannot open directory `%s': %s
hr: nemoguće otvaranje direktorija `%s': %s

en: cannot read `%s' correctly
hr: nemoguće ispravno čitanje `%s'

en: cannot read `%s': %s
hr: nemoguće čitati `%s': %s

en: cannot rename the file %s to %s
hr: nemoguće preimenovanje datoteke %s u %s

en: cannot rename the file %s to %s: %m
hr: nemoguće preimenovanje datoteke %s u %s: %m

en: cannot restore the original directory
hr: nemoguća obnova izvornog direktorija

en: cannot save the original directory
hr: nemoguća spremanje izvornog direktorija

en: cannot seek `%s': %s
hr: nemoguća pretraga `%s': %s

en: cannot stat `%s': %s
hr: nepoznato stanje `%s': %s

en: cannot sync `%s': %s
hr: nemoguće usklađivanje `%s': %s

en: cannot write to CD-ROM
hr: nemoguće zapisivanje na CD-ROM

en: cannot write to `%s': %s
hr: nemoguće zapisati `%s': %s

en: cannot write to the stdout: %s
hr: nemoguće zapisivanje u stdout: %s

en: card not found
hr: kartica nije pronađena

en: cat FILE
hr: cat DATOTEKA

en: checksum verification failed
hr: neuspjela provjera zbroja jedinstvene vrijednosti

en: choose the compression to use for core image
hr: odaberite sažimanje koje će koristiti slika jezgre

en: cmp FILE LOCAL
hr: cmp LOKALNA DATOTEKA

en: comUNIT[,SPEED]
hr: comJEDINICA[,BRZINA]

en: compare fail at offset %llu
hr: usporedi neuspjeh na pomaku %llu

en: compress GRUB files [optional]
hr: sažmi GRUB datoteke [neobavezno]

en: connection refused
hr: povezivanje odbijeno

en: connection timeout
hr: istek povezivanja

en: convert to bold font
hr: pretvori u podebljana slova

en: core image is too big (0x%x > 0x%x)
hr: datoteka jezgre je prevelika (0x%x > 0x%x)

en: core.img version mismatch
hr: core.img nepodudaranje inačice

en: couldn't autoconfigure %s
hr: nemoguće automatsko podešavanje %s

en: couldn't find IEEE1275 device path for %s.
    You will have to set `boot-device' variable manually
hr: nemoguć pronalazak IEEE1275 putanje uređaja za %s.
    Morate postaviti `boot-device' varijablu ručno

en: couldn't find a necessary member device of multi-device filesystem
hr: nemoguć pronalazak potrebnog člana uređaja višestrukog datotečnog sustava

en: couldn't find geli consumer
hr: nemoguće je pronaći geli korisnika

en: couldn't find geom `part' class
hr: nemoguće je pronaći geom `part' razred

en: couldn't open geom
hr: neuspjelo otvaranje geoma

en: couldn't read ELI metadata
hr: nemoguće čitanje ELI meta podataka

en: couldn't retrieve UUID
hr: nemoguće primanje UUID-a

en: couldn't retrieve geli UUID
hr: nemoguće je preuzeti geli UUID

en: couldn't retrieve random data
hr: nemoguće primanje naizmjeničnih podataka

en: couldn't retrieve random data for salt
hr: nemoguće primanje naizmjeničnih sol podataka

en: couldn't send network packet
hr: neuspjelo slanje mrežnog paketa

en: cp FILE LOCAL
hr: cp LOKALNA DATOTEKA

en: crc FILE
hr: crc DATOTEKA

en: cryptographic error number %d
hr: broj greške šifriranja %d

en: current directory of syslinux [default is parent directory of input file].
hr: trenutni direktorij syslinuxa [zadani je sadržajni direktorij ulazne datoteke].

en: current directory of syslinux as it will be seen on runtime  [default is parent directory of input file].
hr: trenutni direktorij syslinuxa kako će biti viđen u vrijeme pokretanja  [zadan je sadržajni direktorij ulazne datoteke].

en: cygwin_conv_path() failed
hr: cygwin_conv_path() neuspio

en: delete device map if it already exists
hr: obriši mapu uređaja ako već postoji

en: destination unreachable
hr: odredište nedostupno

en: device count exceeds limit
hr: ograničenje broja uređaja dostignuto

en: device tree must be supplied (see `devicetree' command)
hr: stablo uređaja mora biti dostupno (pogledajte `devicetree' naredbu)

en: disable hinting
hr: onemogući naglašavanje

en: disable shim_lock verifier
hr: onemogući shim_lock provjeru

en: disk `%s' not found
hr: disk `%s' nije pronađen

en: disk does not exist, so falling back to partition device %s
hr: disk ne postoji, stoga se vraćam natrag na uređaj particije %s

en: disk module to use (biosdisk or native). This option is only available on BIOS target.
hr: disk modul za korištenje (biosdisk ili izvoran). Ova mogućnost je samo dostupna na BIOS odredištu.

en: disk read fails at offset %lld, length %lld
hr: čitanje diska neuspjelo na pomaku %lld, duljini %lld

en: diskboot.img size must be %u bytes
hr: diskboot.img veličina mora biti %u bajta

en: do not install bootsector
hr: nemoj instalirati sektor pokretanja

en: do not probe for filesystems in DEVICE
hr: ne sondiraj datotečne sustave u UREĐAJIMA

en: domain name component is too long
hr: naziv komponente domene je predugačak

en: don't update LED state
hr: ne nadopunjuj LED stanje

en: don't update the `boot-device'/`Boot*' NVRAM variables. This option is only available on EFI and IEEE1275 targets.
hr: ne nadopunjuj `boot-device'/`Boot*' NVRAM varijable. Ova mogućnost je samo dostupna na EFI i IEEE1275 odredištima.

en: done
hr: Završeno

en: efibootmgr failed to register the boot entry: %s
hr: efibootmgr nije uspio registrirati unos pokretanja: %s

en: embed FILE as a device tree (DTB)
hr: ugradi DATOTEKU kao stablo uređaja (DTB)

en: embed FILE as a memdisk image
    Implies `-p (memdisk)/boot/grub' and overrides any prefix supplied previously, but the prefix itself can be overridden by later options
hr: ugradi DATOTEKU kao memdisk sliku
    Uključuje `-p (memdisk)/boot/grub' i zaobilazi bilo koji prefiks prije omogućen, ali sam prefiks može se zaobići kasnijim mogućnostima

en: embed FILE as an early config
hr: ugradi DATOTEKU kao početno podešavanje

en: embed FILE as public key for signature checking
hr: postavi DATOTEKU kao javni ključ za provjeru potpisa

en: embed a specific DTB
hr: ugradi određeni DTB

en: embedding is not possible, but this is required for RAID and LVM install
hr: ugradnja nije moguća, ali je potrebna za RAID i LVM instalaciju

en: embedding is not possible, but this is required for cross-disk install
hr: ugradnja nije moguća, ali je potrebna za unakrsnu disk instalaciju

en: enable ARCS (big-endian mips machines, mostly SGI) boot. Disables HFS+, APM, sparc64 and boot as disk image for i386-pc
hr: omogući ARCS (big-endian mips machines, većinu SGI) pokretanje. Onemogućuje HFS+, APM, sparc64 i pokretanje kao slike diska za i386-pc

en: enable sparc boot. Disables HFS+, APM, ARCS and boot as disk image for i386-pc
hr: omogući sparc pokretanje. Onemogućuje HFS+, APM, ARCS i pokretanje kao slike diska za i386-pc

en: enabling %s support ...
hr: omogućavanje %s podrške...

en: enter: boot, `e': options, `c': cmd-line
hr: enter: pokretanje, `e': mogućnosti, `c': naredbeni-redak

en: environment block too small
hr: blok okruženja je premali

en: error: %s.
hr: greška: %s.

en: expect GRUB images under the directory DIR/%s instead of the %s directory
hr: očekujte GRUB slike u direktoriju DIR/%s umjesto u %s direktoriju

en: failed to copy Grub to the PReP partition
hr: neuspjelo kopiranje Gruba u PReP particiju

en: failed to get FDT
hr: neuspjelo FDT dobivanje

en: failed to get canonical path of `%s'
hr: neuspjelo dobivanje canonical putanje za `%s'

en: failed to read the sectors of the core image
hr: neuspješno čitanje sektora slike jezgre

en: failed to retrieve the structure field
hr: neuspjelo preuzimanje strukture polja

en: failure reading sector 0x%llx from `%s'
hr: neuspjelo čitanje sektora 0x%llx s `%s'

en: failure to read password
hr: neuspjelo čitanje lozinke

en: failure writing sector 0x%llx to `%s'
hr: neuspjelo zapisivanje sektora 0x%llx u `%s'

en: faulty RAM (BadRAM)
hr: pokvareni RAM (Pokvaren RAM)

en: file `%s' is too big
hr: datoteka `%s' je prevelika

en: file `%s' not found
hr: datoteka `%s' nije pronađena

en: filename expected
hr: očekivan naziv datoteke

en: filename or tempo and notes expected
hr: naziv datoteke ili tempo i zabilješke potrebni

en: filesystem `%s' does not support labels
hr: datotečni sustav `%s' ne podržava nazive

en: filesystem `%s' doesn't support blocklists
hr: datotečni sustav `%s' ne podržava popis blokiranih

en: filesystem on %s is neither HFS nor HFS+
hr: datotečni sustav na %s nije ni HFS ni HFS+

en: firmware image is too big
hr: slika firmvera je prevelika

en: force autohint
hr: prisli auto naglašavanje

en: four arguments expected
hr: četiri argumenata očekivano

en: free-mem failed
hr: neuspjelo oslobađanje memorije

en: fwstart.img doesn't match the known good version. proceed at your own risk
hr: fwstart.img se ne podudara s poznatom valjanom inačicom. Nastavljate na vlastit rizik

en: generate an image in FORMAT
hr: stvara sliku u FORMATU

en: given argument is a system device, not a path
hr: dani argument je uređaj sustava, nije putanja

en: grub-mkimage is compiled without XZ support
hr: grub-mkimage je kompajlirana bez XZ podrške

en: handle
hr: rukovanje

en: hex FILE
hr: hex DATOTEKA

en: ignore bitmap strikes when loading
hr: zanemari bitmap prikaz pri učitavanju

en: incorrect terminal dimensions specification
hr: neispravne specifikacije dimenzija terminala

en: initrd already loaded
hr: initrd je već učitan

en: install FONTS [default=%s]
hr: instaliraj SLOVA [uobičajena=%s]

en: install GRUB for TARGET platform [default=%s]; available targets: %s
hr: instaliraj GRUB za ODREDIŠNU platformu [zadano=%s]; dostupna odredišta: %s

en: install GRUB images under the directory DIR/%s instead of the %s directory
hr: instaliraj GRUB slike u direktorij DIR/%s umjesto u %s direktorji

en: install THEMES [default=%s]
hr: instaliraj TEME [uobičajeno=%s]

en: install device isn't specified
hr: instalacijski uređaj nije određen

en: install even if problems are detected
hr: instaliraj iako su problemi otkriveni

en: install only LOCALES [default=all]
hr: instaliraj samo LOKALIZACIJU [zadano=sva]

en: install only MODULES and their dependencies [default=all]
hr: instaliraj samo MODULE i njihove zavisnosti [zadano=sve]

en: interpret is not supported
hr: interpretator nije podržan

en: invalid DHCP option code
hr: neispravan kôd DHCP mogućnosti

en: invalid PBKDF2 password
hr: neispravna PBKDF2 lozinka

en: invalid arch-dependent ELF magic
hr: neispravan arch-dependent ELF magic

en: invalid arch-independent ELF magic
hr: neispravan arch-independent ELF magic

en: invalid argument
hr: neispravan argument

en: invalid block size
hr: neispravna veličina bloka

en: invalid color specification `%s'
hr: neispravne specifikacije boje `%s'

en: invalid device tree
hr: neispravno stablo uređaja

en: invalid environment block
hr: neispravan blok okruženja

en: invalid file name `%s'
hr: neispravan naziv datoteke `%s'

en: invalid font range
hr: neispravan raspon slova

en: invalid line format: %s
hr: neispravan format redka: %s

en: invalid memory address (0x%s > 0x%s)
hr: neispravna memorijska adresa (0x%s > 0x%s)

en: invalid modinfo file `%s'
hr: neispravna modinfo datoteka `%s'

en: invalid parameter %s
hr: neispravan parametar %s

en: invalid skip value %lld
hr: neispravna vrijednost preskoka %lld

en: invalid variable name `%s'
hr: neispravan naziv varijable `%s'

en: invalid video mode specification `%s'
hr: neispravna pojedinost video načina rada `%s'

en: invalid zImage
hr: neispravan zImage

en: invalid zero blocksize
hr: neispravna veličina nultog bloka

en: ioctl GET_ARRAY_INFO error: %s
hr: ioctl GET_ARRAY_INFO greška: %s

en: ioctl GET_DISK_INFO error: %s
hr: ioctl GET_DISK_INFO greška: %s

en: ioctl RAID_VERSION error: %s
hr: ioctl RAID_VERSION greška: %s

en: kernel image is too big (0x%x > 0x%x)
hr: slika kernela je prevelika (0x%x > 0x%x)

en: list network addresses
hr: prikaži mrežne adrese

en: list network cards
hr: prikaži mrežne kartice

en: list network routes
hr: prikaži rute mreže

en: ls PATH
hr: ls PUTANJA

en: lzop file corrupted
hr: lzop datoteka oštećena

en: make the drive also bootable as floppy (default for fdX devices). May break on some BIOSes.
hr: učini uređaj pokretljiv s diskete (uobičajeno za fdX uređaje). Može se slomiti na određenim BIOS-ima.

en: match
hr: podudaranje

en: missing `%c' symbol
hr: nedostaje `%c' simbol

en: missing mandatory option for `%s'
hr: nedostaje obavezna mogućnost `%s'

en: missing p-list filename
hr: nedostaje p-list naziv datoteke

en: module `%s' isn't loaded
hr: modul `%s' nije učitan

en: module isn't loaded
hr: module nije učitan

en: name
hr: naziv

en: need an image and mountpoint
hr: potrebna je slika i točka montiranja

en: new read is position beyond the end of the written data
hr: novo očitanje je položaj nakon kraja zapisanih podataka

en: no APM found
hr: APM nije pronađen

en: no DHCP info found
hr: nema pronađenih DHCP informacija

en: no DHCP option %u found
hr: nema pronađenih DHCP mogućnosti %u

en: no DHCP options found
hr: nema pronađenih DHCP mogućnosti

en: no DNS record found
hr: nema DNS zapisa pronađenih

en: no DNS reply received
hr: nije primljen DNS odgovor

en: no DNS servers configured
hr: nema podešenih DNS poslužitelja

en: no EFI routines are available for your platform
hr: nema EFI rutine dostupne za vašu platformu

en: no EFI routines are available when running in BIOS mode
hr: nema dostupnih EFI rutina pri pokretanju u BIOS načinu

en: no IEEE1275 routines are available for your platform
hr: nema IEEE1275 dostupnih rutina za vašu platformu

en: no SGI routines are available for your platform
hr: nema SGI dostupnih rutina za vašu platformu

en: no `/' in canonical filename
hr: nema `/' u canonical nazivu datoteke

en: no command is specified
hr: nema određene naredbe

en: no compression is available for your platform
hr: nema dostupnog sažimanja za vašu platformu

en: no decryption key available
hr: ključ dešifriranja je nedostupan

en: no hints available for your platform. Expect reduced performance
hr: nema dostupnih opisa za vašu plaformu. Očekujte smanjene performanse

en: no media in `%s'
hr: nema medija u `%s'

en: no network card found
hr: nema pronađenih mrežnih kartica

en: no random number generator is available for your OS
hr: nema naizmjeničnog broja generatora dostupnog za vaš OS

en: no server is specified
hr: poslužitelj nije određen

en: no structure matched the given options
hr: nema podudarajućih struktura za navedenu mogućnost

en: no such partition
hr: nema takve particije

en: no suitable video mode found
hr: nema pronađenog prikladnog video načina rada

en: no symbol table
hr: nema tablice simbola

en: no terminal specified
hr: nema određenog terminala

en: no terminator in the core image
hr: nema zaključnika u jezgri

en: non-sector-aligned data is found in the core file
hr: nesektorski poravnat podatak je pronađen u datoteci jezgre

en: not a directory
hr: nije direktorij

en: not a primary partition
hr: nije primarna particija

en: not a regular file
hr: nije obična datoteka

en: not in function body
hr: nije u funkciji sadržaja

en: offset
hr: pomak

en: one argument expected
hr: potreban je jedan argument

en: one of the --get options is required
hr: jedna od --get mogućnosti je potrebna

en: only ipv4
hr: samo ipv4

en: only ipv6
hr: samo ipv6

en: only one --get option is usable at a time
hr: samo jedna --get mogućnost je upotrebljiva istodobno

en: os-prober will be executed to detect other bootable partitions.\nIts output will be used to detect bootable binaries on them and create new boot entries.
hr: os-prober će pokrenuti otkrivanje drugih particija s operativnim sustavima.\nNjegovi izlazni podaci će se koristiti za otkrivanje pokretljivih binarnih datoteka na particijama i stvaranje novih stavki pokretanja.

en: os-prober will not be executed to detect other bootable partitions.\nSystems on them will not be added to the GRUB boot configuration.\nCheck GRUB_DISABLE_OS_PROBER documentation entry.
hr: os-prober neće pokrenuti otkrivanje drugih particija s operativnim sustavima.\nSustavi na njima neće biti dodani u GRUB mogućnosti pokretanja.\nPogledajte GRUB_DISABLE_OS_PROBER dokumentaciju unosa.

en: other software is using the embedding area, and there is not enough room for core.img.  Such software is often trying to store data in a way that avoids detection.  We recommend you investigate
hr: ostali softver koristi ugrađeno područje i zato nema dovoljno prostora za core.img.  Takav softver često pokušava spremiti podatke na način da izbjegne otkrivanje.  Preporučujemo da to istražite

en: out of memory
hr: nedovoljno memorije

en: output a generated image to FILE [default=stdout]
hr: izlaz stvara sliku u DATOTECI [zadano=stdout]

en: output file must be specified
hr: izlazna datoteka mora biti određena

en: output generated config to FILE [default=stdout]
hr: spremi stvoreno podešavanje u DATOTEKU [zadano=stdout]

en: overflow is detected
hr: prekoračenje otkriveno

en: passwords don't match
hr: lozinke se ne podudaraju

en: peek out of range
hr: pogled je izvan raspona

en: perform a DHCP autoconfiguration
hr: pokreni DHCP automatsko podešavanje

en: perform a bootp autoconfiguration
hr: pokreni bootp automatsko podešavanje

en: persistent RAM
hr: trajan RAM

en: persistent RAM (legacy)
hr: trajan RAM (zastarjelo)

en: physical volume %s not found
hr: fizički uređaj %s nije pronađen

en: plain image kernel not supported - rebuild with CONFIG_(U)EFI_STUB enabled
hr: obična slika kernela nije podržana - izgradite sa omogućenim CONFIG_(U)EFI_STUB

en: pre-load specified modules MODULES
hr: predučitaj određene module MODULI

en: prefer ipv4
hr: preferiraj ipv4

en: prefer ipv6
hr: preferiraj ipv6

en: premature end of file
hr: prijevremeni završetak datoteke

en: premature end of file %s
hr: prijevremeni kraj datoteke %s

en: press CapsLock key
hr: pritisni CapsLock tipku

en: press Insert key
hr: pritisni Insert tipku

en: press NumLock key
hr: pritisni NumLock tipku

en: press ScrollLock key
hr: pritisni ScrollLock tipku

en: press SysRq
hr: pritisni SysRq

en: press left alt
hr: pritisni lijevi alt

en: press left ctrl
hr: pritisni lijevi ctrl

en: press left shift
hr: pritisni lijevi shift

en: press right alt
hr: pritisni desni alt

en: press right ctrl
hr: pritisni desni ctrl

en: press right shift
hr: pritisni desni shift

en: print TARGET
hr: ispiši ODREDIŠTE

en: print the version information and exit
hr: ispiši informaciju inačice i izađi

en: print this message and exit
hr: ispiši ovu poruku i izađi

en: print verbose messages.
hr: ispiši opširnije poruke.

en: public key %08
hr: javni ključ %08x

en: public key %08x not found
hr: javni ključ %08x nije pronađen

en: read error at offset %llu: %s
hr: greška čitanja na pomaku %llu: %s

en: read text from FILE.
hr: čitaj tekst iz DATOTEKE.

en: relative subdirectory on network server
hr: relativan poddirektorij na mrežnom poslužitelju

en: relocation 0x%s is not implemented yet
hr: izdvajanje 0x%s još nije implementirano

en: relocation 0x%x is not implemented yet
hr: izdvajanje 0x%x još nije implementirano

en: requested buffer size is too large
hr: zahtijevani međuspremnik je prevelik

en: reserved RAM
hr: rezerviran RAM

en: retrieve DHCP option and save it into VAR. If VAR is - then print the value.
hr: preuzmi DHCP mogućnost i spremi ju u VAR. Ako VAR postoji - tada ispiši vrijednost.

en: root directory as it will be seen on runtime [default=/].
hr: korijenski direktorij kako će biti viđen za vrijeme pokretanja [zadano=/].

en: root directory of TFTP server
hr: korijenski direktorij TFTP poslužitelja

en: root directory of the syslinux disk [default=/].
hr: korijenski direktorij syslinux diska [zadano=/].

en: route loop detected
hr: ponavljajuća ruta otkrivena

en: save ROM images in DIR [optional]
hr: spremi ROM slike u DIR [neobavezno]

en: save output in FILE [required]
hr: spremi izlaz u DATOTEKU [potrebno]

en: section name %s length is bigger than %lu
hr: duljina naziva odjeljka %s je veća od %lu

en: select face index
hr: odaberi sadržaj slova

en: separate items in output using ASCII NUL characters
hr: odvoji stavke u izlazu pomoću ASCII NUL znakova

en: serial port `%s' isn't found
hr: serijski priključak `%s' nije pronađen

en: set [NAME=VALUE ...]
hr: postavi [NAZIV=VRIJEDNOST...]

en: set capslock mode
hr: postavi način velikih slova

en: set font ascent
hr: postavi uspon slova

en: set font descent
hr: postavi silazak slova

en: set font family name
hr: postavi naziv slova

en: set font range
hr: postavi raspon slova

en: set font size
hr: postavi veličinu slova

en: set input filename for 32-bit part.
hr: postavi naziv datoteke ulaza za 32-bitni dio.

en: set input filename for 64-bit part.
hr: postavi naziv datoteke ulaza za 64-bitni dio.

en: set input filename. Default is STDIN
hr: postavi naziv ulazne datoteke. Zadan je STDIN

en: set insert mode
hr: postavi način umetanja

en: set numlock mode
hr: postavi način brojeva

en: set output filename. Default is STDOUT
hr: postavi naziv datoteke izlaza. Zadano je STDOUT

en: set pause mode
hr: postavi način pauziranja

en: set prefix directory
hr: postavi prefiks direktorija

en: set scrolllock mode
hr: postavi način pomicanja

en: set the label to render
hr: postavi oznaku za prikaz

en: shim_lock protocol not found
hr: shim_lock protokol nije pronađen

en: size
hr: veličina

en: stretch|normal
hr: razvučen|normalan

en: symbol `%s' not found
hr: simbol `%s' nije pronađen

en: temporary
hr: privremeno

en: terminal %s isn't found or it's not handled by terminfo
hr: terminal %s nije pronađen ili nije rukovan s izrazom informacije

en: terminal `%s' isn't found
hr: terminal `%s' nije pronađen

en: the ID of bootloader. This option is only available on EFI and Macs.
hr: ID učitača pokretanja sustava. Ova mogućnost je samo dostupna na EFI i Macovima.

en: the PReP partition is not empty. If you are sure you want to use it, run dd to clear it: `%s'
hr: PReP particija nije prazna. Ako ju sigurno želite koristiti, pokrenite dd kako bi ju obrisali: `%s'

en: the SMBIOS entry point structure was not found
hr: SMBIOS struktura točke unosa nije pronađena

en: the argument `%s' requires an integer
hr: argument `%s' zahtijeva cijeli broj

en: the chosen partition is not a PReP partition
hr: odabrana particija nije PReP particija

en: the device.map entry `%s' is invalid. Ignoring it. Please correct or delete your device.map
hr: device.map unos `%s' je neisprvan. Zanemarujem ga. Ispravite ili obrišite vaš device.map

en: the drive %s is defined multiple times in the device map %s
hr: uređaj %s je određen više puta u mapi uređaja %s

en: the drive name `%s' in device.map is incorrect. Using %s instead. Please use the form [hfc]d[0-9]* (E.g. `hd0' or `cd')
hr: naziv uređaja `%s' u device.map je neispravan. Koristite %s u zamjenu. Koristite oblik [hfc]d[0-9]* (Npr. `hd0' ili `cd')

en: the field ends outside the structure
hr: polje završava izvan strukture

en: the first sector of the core file is not sector-aligned
hr: prvi sektor jezgre datoteke nije poravnan sa sektorom

en: the given offset is outside the structure
hr: navedeni pomak je izvan strukture

en: the handle must be between 0 and 65535
hr: rukovanje mora biti između 0 i 65535

en: the installation device is removable. This option is only available on EFI.
hr: instalacijski uređaj je uklonjiv. Ova mogućnost je dostupna samo na EFI.

en: the match must be a positive integer
hr: podudaranje mora biti pozitivan cijeli broj

en: the partition type 0x%x isn't valid
hr: vrsta particije 0x%x nije valjana

en: the sectors of the core file are too fragmented
hr: sektori jezgre datoteke su preusitnjeni

en: the size of `%s' is not %u
hr: veličina `%s' nije %u

en: the size of `%s' is too large
hr: veličina `%s' je prevelika

en: the size of `%s' is too small
hr: veličina `%s' je premala

en: the type must be between 0 and 255
hr: vrsta mora biti između 0 i 255

en: this ELF file is not of the right type
hr: ova ELF datoteka nije ispravne vrste

en: this GPT partition label contains no BIOS Boot Partition; embedding won't be possible
hr: ovaj naziv GPT particije ne sadrži BIOS Particiju Pokretača; ugradnja neće biti moguća

en: this LDM has no Embedding Partition; embedding won't be possible
hr: ovaj LDM nema particije umetanja; ugradnja neće biti moguća

en: this msdos-style partition label has no post-MBR gap; embedding won't be possible
hr: ovaj msdos format naziv particije nema post-MBR prostor; ugradnja neće biti moguća

en: three arguments expected
hr: očekivana su tri argumenta

en: time out opening `%s'
hr: isteklo vrijeme otvaranja `%s'

en: timeout reading `%s'
hr: vrijeme isteka čitanja `%s'

en: timeout: could not resolve hardware address
hr: isteklo vrijeme: hardverska adresa nije razrješena

en: too deep nesting of symlinks
hr: preduboko ugniježđenje simboličke poveznice

en: translator `%s' for path `%s' has several non-option words, at least `%s' and `%s'
hr: datotečni sustav `%s' za putanju `%s' ima nekoliko riječi koje ne pripadaju u mogućnosti, barem `%s' i `%s'

en: translator `%s' for path `%s' is given only options, cannot find device part
hr: datotečni sustav `%s' za putanju `%s' ima zadane samo mogućnosti, nemoguć pronalazak putanje uređaja

en: translator command line is empty for path `%s'
hr: naredbeni redak datotečnog sustava je prazan za putanju `%s'

en: two arguments expected
hr: dva argumenta očekivana

en: type
hr: vrsta

en: unable to identify a filesystem in %s; safety check can't be performed
hr: neuspjela identifikacija datotečnog sustava u %s; sigurnosna provjera se ne može izvesti

en: unaligned device size
hr: neporavnana veličina uređaja

en: unexpected EFI error
hr: neočekivana EFI greška

en: unexpected end of file
hr: neočekivani završetak datoteke

en: unknown argument `%s'
hr: nepoznat argument `%s'

en: unknown compression %d
hr: nepoznato sažimanje %d

en: unknown device type %s
hr: nepoznata vrsta uređaja %s

en: unknown filesystem
hr: nepoznat datotečni sustav

en: unknown kind of RAID device `%s'
hr: nepoznata vrsta RAID uređaja `%s'

en: unknown target format %s
hr: nepoznat format odredišta %s

en: unknown target format %s
hr: nepoznat format odredišta %s

en: unknown terminfo type `%s'
hr: nepoznata vrsta izraza informacije `%s'

en: unrecognised DHCP option format specification `%s'
hr: neprepoznata DHCP pojedinost mogućnosti formata `%s'

en: unrecognised network address `%s'
hr: neprepoznata mrežna adresa `%s'

en: unrecognised network interface `%s'
hr: nepoznato mrežno sučelje `%s'

en: unrecognized number
hr: neprepoznat broj

en: unresolvable address %s
hr: nerazrješiva adresa %s

en: unset [NAME ...]
hr: ukloni [NAZIV...]

en: unsupported HTTP error %d: %s
hr: nepodržana HTTP greška %d: %s

en: unsupported HTTP response
hr: nepodržan HTTP odgovor

en: unsupported RAID version: %d.%d
hr: nepodržana RAID inačica: %d.%d

en: unsupported gzip format
hr: nepodržan gzip format

en: unsupported instruction
hr: nepodržana instrukcija

en: unsupported platform %s
hr: nepodržana platforma %s

en: unsupported serial port flow control
hr: nepodržano upravljanje protokom serijskog priključka

en: unsupported serial port parity
hr: nepodržan paritet serijskog ulaza

en: unsupported serial port speed
hr: nepodržana brzina serijskog ulaza

en: unsupported serial port stop bits number
hr: nepodržan broj bita zaustavljanja serijskog ulaza

en: unsupported serial port word length
hr: nepodržana duljina riječi serijskog ulaza

en: use COLOR for background
hr: koristi OBOJANU pozadinu

en: use COLOR for label
hr: koristi BOJU za nazive

en: use COLOR for label background
hr: koristi BOJU za pozadinu naziva

en: use COLOR for text
hr: koristi OBOJANI tekst

en: use DIR as the EFI System Partition root.
hr: koristi DIR kao EFI korijensku particiju sustava.

en: use DIR for PPC MAC install.
hr: koristi DIR za PPC MAC instalaciju.

en: use FILE as font (PF2).
hr: koristi DATOTEKU kao slovo (PF2).

en: use FILE as font for label
hr: koristi DATOTEKU kao slova naziva

en: use FILE as memdisk
hr: koristi DATOTEKU kao memdisk

en: use FILE as the boot image [default=%s]
hr: koristi DATOTEKU kao sliku pokretanja [zadano=%s]

en: use FILE as the core image [default=%s]
hr: koristi DATOTEKU kao sliku jezgre [zadano=%s]

en: use FILE as the device map [default=%s]
hr: koristi DATOTEKU kao mapu uređaja [uobičajeno=%s]

en: use FILE as xorriso [optional]
hr: koristi DATOTEKU kao xorriso [neobavezno]

en: use GRUB files in the directory DIR [default=%s]
hr: koristi GRUB datoteke u direktoriju DIR [zadano=%s]

en: use STRING as product name
hr: koristi ZNAK kao naziv proizvoda

en: use STRING as product version
hr: koristi ZNAK kao inačicu proizvoda

en: use identifier file even if UUID is available
hr: koristi datoteku identifikacije iako je UUID dostupan

en: use images and modules under DIR [default=%s/<platform>]
hr: koristi slike i module u DIR [uobičajeno=%s/<platform>]

en: use themes under DIR [default=%s]
hr: koristi teme u DIR [uobičajeno=%s]

en: use translations under DIR [default=%s]
hr: koristi prijevode u DIR [uobičajeni=%s]

en: variable
hr: varijabla

en: variable `%s' isn't set
hr: varijabla `%s' nije postavljena

en: verification requested but nobody cares: %s
hr: provjera je zatražena ali, nikoga nije briga: %s

en: visually-ordered UTF-8
hr: vizualno-poredan UTF-8

en: wait until a debugger will attach
hr: čekaj dok se program otklanjanja greške poveže

en: will not proceed with blocklists
hr: neće nastavit s popisima blokiranih

en: write output to FILE [default=stdout].
hr: zapiši izlaz u DATOTEKU [zadano=stdout].

en: wrong ELI magic or version
hr: pogrešan ELI magic ili inačica

en: xnu_uuid DEVICE
hr: xnu_uuid UREĐAJ

en: xorriso not found
hr: xorriso nije pronađen

en: xz file corrupted or unsupported block options
hr: xz datoteka oštećena ili ima nepodržanu mogućnost bloka

en: you can't delete this address
hr: ne možete obrisati ovu adresu

en: you need to load the Xen Hypervisor first
hr: prvo morate učitati Xen Hipervizora

en: you need to load the kernel first
hr: prvo morate učitati kernel

en: your BIOS Boot Partition is too small; embedding won't be possible
hr: vaša BIOS Particija Pokretača je premalena; ugradnja neće biti moguća

en: your LDM Embedding Partition is too small; embedding won't be possible
hr: vaša LDM particija umetanja je premala; ugradnja neće biti moguća

en: your core.img is unusually large.  It won't fit in the embedding area
hr: vaša core.img je neobično velika. Neće stati u područje ugradnje

en: your embedding area is unusually small.  core.img won't fit in it.
hr: vaš prostor ugradnje je neobično mali.  core.img neće pristajati u njega.
